2 СЕРПНЯ – ПАМ’ЯТЬ СВЯТОГО ПРОРОКА ІЛЛІ: ТРАДИЦІЇ, ПРИКМЕТИ

2 СЕРПНЯ – ПАМ’ЯТЬ СВЯТОГО ПРОРОКА ІЛЛІ: ТРАДИЦІЇ, ПРИКМЕТИ

 2 серпня 2018 року церква згадує пророка Іллю.

Хто такий пророк Ілля? Ілля – найпопулярніший у православних християн старозавітний пророк. Він жив у IX столітті до нашої ери і був відомий як захисник чистоти віри.

Ілля не раз згадується в Старому і Новому заповітах. Зокрема, описана низка його чудес. Так, у Третій Книзі царств ідеться про те, що після молитви Іллі припинилися дощі і почався голод. Через 3 роки, знову по молитві Іллі, на землю був посланий дощ. Ще одна молитва пророка зробила диво для бідної вдови: їжа в її будинку не закінчувалася.

Згідно з біблійною розповіддю, Ілля умів зводити вогонь із небес для покарання грішників, а також воскрешати. Пророк повернув до життя помepлого підлітка – сина вдови з Сарепти.

І, нарешті, в Біблії сказано, що пророк Ілля не пoмep – він був піднесений живим на небо.

Іудеї вірять у друге пришестя Іллі, яке має відбутися напередодні другого пришестя Месії. Ілля також двічі згадується в Корані.

Пророк Ілля і слов’яни. У слов’ян цей пророк “відповідав” за громи, блискавки, родючість і врожай. Він також асоціювався з язичницьким богом Перуном, який також був “громовержцем”.

Незмінним атрибутом пророка Іллі в слов’янській міфології була колісниця. Наші предки вірили в те, що саме 2 серпня пророк проїжджає на ній по небу, викликаючи шквали, грози й урагани, караючи небесним вогнем грішників і винагороджуючи праведників.

В Україні Іллі приписували космічну велич. Так, українці вірили, що сонце – це колесо в колісниці пророка, а Чумацький шлях – дорога, по якій він їздить.

Що не можна робити в Іллін день? Слов’яни вірили, що 2 серпня Ілля остуджує воду, закінчується літній сезон і починається осінь – з цього дня було заборонено купатися. Ще одне пояснення заборони на купання було пов’язане з тим, що, згідно з повір’ями, біля водойм у цей день збиралася нечиста сила.

Було заборонено веселощі, ігри, танці та інші гучні розваги.

2 серпня заборонялося стояти під деревом. Ця заборона має логічне пояснення, якщо розглядати її в контексті “техніки безпеки” під час грози. Від удару блискавки дерево дійсно може впасти.

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top