219 львівських сімей змушені повернути субсидію державі

219 львівських сімей змушені повернути субсидію державі

За результатами верифікації у Львові виявлено майже 23 тис. сімей, які вказали недостовірні дані у документах, звертаючись за субсидією. Повернути субсидії змушені 219 сімей.

Про це 26 червня на прес-конференції повідомила заступник начальника управління – начальник відділу пільг, соціальних допомог та компенсаційних виплат управління соціального захисту ЛМР Леся Дронь.

«Державні соціальні інспектори мають повноваження здійснювати обстеження житлово-побутових умов сім’ї та подавати запити щодо сімей у всі інстанції про доходи сім’ї, наявність транспортних засобів, зміну складу сім’ї. Також відділи соціального захисту подають інформацію про одержувачів житлових субсидій – про кожного члена сім’ї, який зареєстрований, а зараз і про тих, що окремо зареєстровані, у міністерство соціальної політики. Мінсоцполітики з допомогою міністерства фінансів, у тому числі із залученням банківської таємниці – ми отримуємо інформацію ширшого плану, ніж доступна державним соціальним інспекторам. За результатами такої верифікації доходів – виявилося що майже 23 тис. сімей подавали недостовірну інформацію. Є окремі сім’ї, яким ці обставини, дороговартісні покупки не вплинули на призначення субсидії – тому що це не було у період 12 місяців перед призначенням сім’ї субсидії. Але 219 сімей таки повинні повернути субсидію. Це доволі велика сума – 1,467 млн грн. Для деяких сімей це 17-20 тис. грн», – повідомила Л.Дронь.

З її слів, на сьогодні порядок надання субсидій передбачає, що ці надмірно нараховані, незаконні субсидії знімаються із особових рахунків надавача послуг.

«Коли нараховуються житлові субсидії, ми перераховуємо суми, які належать мешканцю, кожного місяця на особові рахунки. Це все видно у квитанціях. А коли йде повернення коштів, то всі кошти за період незаконного отримання знімаються однією сумою. І це відображається мінусовими цифрами у квитанціях надавачів послуг. Після зняття незаконних субсидій у сім’ї виходить заборгованість. Якщо ця заборгованість не погаситься – сім’я втрачає право на субсидію. Доводиться або укладати договори реструктуризації ї надавачами послуг, або вишукувати кошти», – пояснила посадовець.

zik.ua

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top