24 березня – Всесвітній день боротьби з туберкульозом

24 березня – Всесвітній день боротьби з туберкульозом

Щороку 24 березня відзначається Всесвітній день боротьби з туберкульозом. У цей день світова спільнота звертає увагу населення планети на серйозну проблему сучасності, що становить загрозу здоров’ю людей в усьому світі.

З початку 2018 року у Буському районі  зареєстровано 4 випадки захворювання на туберкульоз серед  дорослого населення, а за минулий 2017 рік  – 39 випадків, з яких   діти до 17 років – 2.  Загалом торік від туберкульозу померло 10 осіб.

Як вберегтися від туберкульозу ?

Найчастіше захворіти на недугу можуть особи зі слабким імунітетом, з ендокринними порушеннями, особи з ураженням легеневої системи (пневмонії, бронхіти), діти (особливо раннього віку) та люди похилого віку. Стрес та виснаження дієтами, а також шкідливі звички руйнують імунну систему, що може призвести до захворювання!

Туберкульо́з, який раніше називали сухоти – поширене та нерідко смертельне інфекційне захворювання. Найчастіше уражає легені, також може розвиватися патологічний процес на шкірі, в лімфатичних вузлах, кістках, нирках, кишечнику та інших органах і тканинах. Його спричинюють різноманітні види мікробактерій.

Існує кілька шляхів передачі інфекції. Повітряно-крапельний – найпоширеніший шлях зараження. Хворий туберкульозом виділяє мікобактерії в навколишнє середовище при кашлі, диханні та розмові. Контактний шлях зараження можливий, якщо у людини є пошкодження на шкірі. Через ранки мікобактерія може проникнути в організм людини. Через травний тракт можна заразитися при вживанні в їжу заражених продуктів тваринного походження. Внутрішньоутробний шлях зараження – передача інфекції від матері дитині.

Один хворий на туберкульоз може інфікувати в середньому 10–15 здорових осіб, а якщо він знаходитиметься в школі, театрі чи в громадському транспорті, то значно більше.

Туберкульозна паличка стійка до впливу несприятливих факторів, зберігає свою активність у зовнішньому середовищі (на постільній білизні, посуді, особистих речах хворого тощо) місяцями та навіть роками. Мікобактерії добре витримують нагрівання до +85° С і охолодження до –200° С.

Що робити, щоб не захворіти на туберкульоз?

При виявленні хворого на туберкульоз місце його проживання вважається осередком туберкульозної інфекції. З метою попередження поширення збудника туберкульозу та ліквідації осередку туберкульозної інфекції необхідно проводити дезінфекційні заходи: поточну, заключну та профілактичну дезінфекцію.

Дезінфекційні заходи проводять з використанням дезінфекційних засобів, які зареєстровані та дозволені до використання в Україні, в режимі туберкульозної інфекції відповідно до вимог Методичних вказівок з їх застосування, затверджених МОЗ України.

При здійсненні дезінфекції в осередку туберкульозної інфекції, необхідно користуватись спецодягом, засобами захисту органів дихання та гумовими рукавицями.

Поточну дезінфекцію здійснюють з моменту виявлення хворого туберкульозом впродовж всього періоду захворювання до припинення бактеріовиділення. Проведення поточної дезінфекції в осередку туберкульозної інфекції здійснюють члени родини або хворий під контролем медичного персоналу лікувально-профілактичного закладу.

Приміщення, де перебуває хворий туберкульозом щоденно прибирають з використанням розчинів дезінфекційних засобів. Предмети догляду хворого, посуд, інвентар, який використовувався для прибирання, знезаражують в окремих ємностях після кожного їх використання. М’які меблі, килими, матраци, ковдри, подушки з осередку хворого туберкульозом періодично знезаражують в дезінфекційних камерах, влітку – тривалий час витримують на сонці.

Для збирання мокротиння необхідно користуватись індивідуальними контейнерами, які після використання знезаражують шляхом кип’ятіння в 2% розчині бікарбонату натрію або шляхом занурення в розчин дезінфекційного засобу.

Брудну білизну, рушники, носові хустинки збирають у бак зі щільною кришкою або мішок із цупкої тканини (поліетиленовий мішок) окремо від білизни інших членів родини та знезаражують розчином дезінфекційного засобу або методом кип’ятіння.

При наявності в приміщеннях тарганів, мух та інших побутових комах проводять дезінсекційні заходи.

Актуальним є проведення профілактичної дезінфекції в приміщеннях, особливо при заселенні в помешкання, де раніше перебували інші мешканці, ймовірно хворі на туберкульоз, а також проведення дезінсекції – знищення тарганів та інших комах, які є переносниками збудників інфекційних хвороб.

«Пам’ятайте, щоб не захворіти на туберкульоз, необхідно повноцінно харчуватися, не мати шкідливих звичок, займатися спортом, а також уникати переохолодження, стресових та конфліктних ситуацій. З метою раннього виявлення туберкульозу – один раз у два роки проходити профілактичне флюорографічне обстеження», – наголошують в установі.

Буське районне лабораторне відділення Бродівського МРВ

 

 

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top