24 листопада, разом з українцями в усіх містах та селах нашої держави бущани вшанували пам’ять жертв голодоморів
Бущани вшанували пам’ять жертв голодоморів, помолилися, запалили свічки, поклали квіти
до пам’ятника Скорботи та до будівлі колишньої тюрми НКВС
24 листопада, разом з українцями в усіх містах та селах нашої держави, за кордоном мешканці Бущини вшановують пам’ять жертв трьох голодоморів в Україні: 1921-23 років, який забрав з собою 3,5 млн
українців, найстрашнішого 1932-33 років, тоді померло більше 10 млн людей, та 1946-1947 років, коли Україна втратила ще мільйон своїх громадян.
Районний захід по вшануванню жертв голодоморів в Україні відбувся в Буську біля пам’ятника Скорботи за участю керівників органів влади, священиків, депутатів, представників громадських організацій, працівників установ та організацій, міщан.
З промовами до учасників скорботного віча звернулися голова райдержадміністрації Петро Мороз і голова районної ради Богдан Глова. Посадовці нагадали присутнім про жахливі сторінки геноциду, який свідомо здійснила радянська влада проти українського народу, закликали людей до єдності та завжди пам’ятати про мільйони безневинних людей, які стали жертвами комуністичного терору.
Панахиду за загиблими українцями відслужили настоятелі місцевих храмів: отець Петро Салабай та отець Михайло Смачило.
Корзину квітів від учасників віча встановили до підніжжя пам’ятника Скорботи голова РДА Петро Мороз, голова райради Богдан Глова, Буський міський голова Ростислав Сліпець.
Надалі керівники органів влади разом з усіма присутніми о 16.00 год. взяли участь у загальнонаціональній хвилині мовчання та у акції «Запали свічку».
Вела віче – методист РНД Надія Хом’якевич.
Перед початком заходу його учасники пройшли колоною вулицею Є.Петрушевича від міської ради до пам’ятника Скорботи, зупинились біля будівлі колишньої катівні НКВС, де були замордовані десятки наших земляків, помолилися, запалили свічки та поклали квіти.
busk-rda.gov.ua
Comments