24 травня депутати Андріївської сільської ради на сесії підтримали позицію громади села, яка протестує проти перейменування Андріївки на Мармузовичі

24 травня депутати Андріївської сільської ради на сесії  підтримали позицію громади села, яка протестує проти перейменування Андріївки на Мармузовичі. На засіданні сесії сільради були присутні  керівники району – голова Буської РДА Петро Мороз та голова Буської райради Богдан Глова

DSCN8202Як ми уже повідомляли , 22 травня на сході села активні андріївчани висловили свою незгоду і несприйняття нової назви села. 24 травня під час засідання чергової сесії голова сільської ради Михайло Романів ознайомив депутатів сільської ради і усіх присутніх  із  протоколом  громадського засідання у якому йдеться: ” Частина населення села асоціюють назву Андріївка  виключно із святим апостолом Андрієм Первозваним,  інша частина жителів – із Андрієм Папроцьким, що очолював громаду села та був закатований під час комуністичного режиму в 1945 році, якого знають як воїна УПА та борця за незалежність України. За результати загального обговорення було вирішено залишити назву села без змін».

DSCN8198Голова Буської РДА Петро Мороз у своєму виступі перед депутатами запевнив , що він буде відстоювати інтереси і думку громади.
Голова Буської районної ради Богдан Глова  висловивив свою готовність підготувати усі необхідні звернення і листи до голови Верховної Ради України, щоб не перейменовувати Андріївку. Очільники району також висловили своє обурення, оскільки на збори громади та й на сесію їх так і не запросили…

DSCN8206Депутати сільської ради одноголосно підтримали рішення щодо підтримки ініціативи Андріївської громади, висловленої на громадських слуханнях та вирішили терміново надіслати телефонограму голові Верховної Ради України Парубію А.В з проханням не підписувати Постанову Верховної Ради України №4085 у частині 11 п.1 (у Львівській області село Андріївка Буського району на село Мармузовичі) стосовно збереження назви села Андріївка.
«Просимо Львівську обласну раду та Буську районну раду ініціювати звернення до голови Верховної Ради України з пропозицією підтримати рішення сільської ради села Андріївка», – йдеться у рішенні.

З приводу цього голова Буської райради Богдан Глова негайно підготував та направив звернення до голови Верховної Ради України А.Парубія.
Подаємо текст звернення:

Голові Верховної Ради України Парубію А.
Шановний Андрію Володимировичу!

Верховною Радою України 19 травня 2016 року було прийнято Постанову про перейменування окремих населених пунктів та районів, реєстраційний №4085. В частині 10 п.1 даної постанови село Андріївка Буського району перейменовано на село Мармузовичі. Аргументуючи пропозицію до такого перейменування деякі науковці прив’язували попередню назву Андріївка до комуніста Андреєва. Проте тоді назва звучала б як Андреєвка, а не Андріївка. Місцева громада не згідна з таким перейменуванням та тотожнює назву села із святим Апостолом Андрієм Первозванним. Була також пропозиція назвати село на честь Андрія Папроцького – воїна УПА, який у свій час очолював громаду села та був закатований під час комуністичного режиму у 1945 році.
Проте, на думку громади, як науковці так і комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, зокрема його голова С.Власенко не врахували позицію жителів вищезгаданого населеного пункту, які протягом останнього часу намагаються донести свою думку і науковцям, і владі.
Враховуючи останнє рішення громадських слухань «Обговорення Постанови Верховної Ради України №4085 від 19.05.2016 року», проведених в селі Андріївка Буського району Львівської області від 22.05.2016 року, на яких присутні 279 осіб (додається), Рішення Андріївської сільської ради від 24.05.2015р. №66 «Про обговорення Постанови Верховної Ради України (додається), прошу внести зміни до частини 10 п.1 Постанови Верховної Ради України «Про перейменування окремих населених пунктів та районів», вилучити абцаз перший такого змісту: «село Андріївка Буського району на село Мармузовичі».

З повагою, голова районної ради Богдан Глова

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top