26 квітня Бущина вшановуватиме ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС

26 квітня Бущина вшановуватиме ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС

В понеділок, 16 квітня, у Буській райдержадміністрації за участю керівництва району голови райдержадміністрації Петра Мороза та голови районної ради Богдана Глови відьулося засідання організаційного комітету з питань відзначення на теренах району 32-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС та вшанування людей, які ціною свого життя, здоров’я ліквідовували цю страшну екологічну катастрофу, з якою довелося зіткнутися людству наприкінці ХХ століття.

В ході обговорень учасниками оргкомітету визначено провести районний захід за участю ліквідаторів аварії, представників органів влади, ЗМІ 26 квітня в актовій залі Буської гімназії. Початок о 14.00 год. Опісля, орієнтовно о 15.00 год., для його учасників та учнів старших класів Буських шкіл на спортивному майданчику навчального закладу відбудеться демонстрація техніки та засобів захисту, які використовувалися під час аварії на ЧАЕС в 1986 році, а також сучасних, які використовуються сьогодні.
Кожен з присутніх матиме нагоду приміряти протигаз чи вдягти спеціальний захисний костюм, накласти джгут у місці можливої кровотечі, отримати фахові відповіді рятувальників на усі свої запитання.

Довідково. Вибух четвертого реактора Чорнобильської атомної електростанції вночі 26 квітня 1986 року забрав життя чималої кількості людей. Щоправда, за офіційними даними, одразу загинула 31 людина, і лише близько 2 тисяч померли згодом.
Суттєво більше осіб постраждало від ураження радіоактивними речовинами, які вітер розвіяв не лише на найближчі населені пункти, а й на інші країни — радіоактивна хмара пройшла частиною СРСР та Європи, і зачепила східну частину США.

Природоохоронна організація Greenpeace говорить про дані, згідно яких лише серед ліквідаторів аварії померли десятки тисяч осіб, і ще більше захворіли на рак та інші хвороби, викликані радіацією. У організації “Союз Чорнобиль” же повідомляють про смерть 60 тисяч та інвалідність 165 тисяч із загальних 600 тисяч ліквідаторів аварії.

Викид радіації від руйнування реактора ЧАЕС був в десятки разів потужнішим за вибух ядерної бомби, яку американці скинули на Хіросіму у 1945-му. Але, оскільки в перші години після аварії ніхто із присутніх там людей не усвідомлював масштаби катастрофи, пожежники та персонал АЕС працювали без спеціального одягу. У результаті, більше двохсот осіб захворіли на гостру променеву хворобу, 29 із яких померли вже через декілька місяців, і ще близько 15 — згодом.

Тодішня влада СРСР не хотіла визнавати реальні масштаби трагедії та несвоєчасно, лише після натиску світової спільноти, почала евакуацію людей із найближчих до вибуху територій. Станом на 3 травня 1986 року зона відчуження складала 10 кілометрів, а згодом розширилась до 30-ти кілометрів. На цих територіях ніхто не живе і сьогодні.

Жителі міста Прип’ять, розташованого неподалік ЧАЕС, не знали про небезпеку та не вживали жодних захисних заходів, аж до обіду наступного дня — 27 квітня, коли їм повідомили про евакуацію міста. Людям сказали, що це тимчасовий захід, аби уникнути проблем із великим багажем, та до 16:00 повністю евакуювали населений пункт.

Внаслідок Чорнобильської катастрофи в Україні постраждало майже 3,23 млн осіб, більше 358 тисяч брали участь у ліквідації наслідків аварії, 130 тисяч були евакуйовані 1986 року або відселені пізніше.

Лише на часткову ліквідацію наслідків цієї катастрофи витратили близько 200 мільярдів доларів.

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top