29 січня – День пам’яті Героїв Крут

29 січня – День пам’яті Героїв Крут

Крути – сумна, але славетна сторінка нашого літопису. Ця назва стала символом українського відродження. Битва під Крутами є історичним образом, що має важливе значення для української колективної пам’яті та української ідентичності.

29 січня 1918 року невеликий український військовий загін, що складався переважно з молодих вояків, прийняв біля станції Крути бій з набагато більшим військом червоногвардійців на чолі з М. Муравйовим, яке наступало на Київ. Більшість з них були повністю оточені і загинули в нерівному бою. Багато обставин бою під станцією Крути залишаються нез’ясованими й донині. Добровольців – захисників молодої Української держави під Крутами було чи не вдесятеро менше, ніж більшовиків, які наступали на Київ. Більшість юнаків не мали ніякої військової підготовки, були погано озброєні, але стояли на смерть, захищаючи свободу молодої Української держави. Що сподвигло тоді київських студентів, семінаристів та молодих кадетів виступити проти переважаючого за кількістю вишколеного війська більшовиків? Мабуть, ті самі відчуття, котрі спонукали бійців Небесної сотні з дерев’яними щитами наступати на озброєну “беркутню”. Що споріднює українських героїв – патріотів майже сто років тому і нині? Можна однозначно сказати: вони готові померти для того, щоб жили інші, для того, щоб жила Українська держава. Пам’ятаймо подвиги наших предків і сучасників, адже вони загинули для того, щоб жити могли ми. Знати історичне коріння – світлий обов’язок кожного свідомого українця.


У читальній залі Буської центральної районної бібліотеки розгорнуто тематичну виставку «Крути. Пам’ятай їй подвиг!», присвячену цій трагічній сторінці нашої історії.
«Нарід, творячи з якоїсь події легенду
– а Крути, безсумніву, є однією з найвеличніших
легенд нашої нації, – знає, що він робить»
(Євген Маланюк)

Comments

comments

Залишити коментар

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top