85-річчя вшанування жертв Голодомору

85-річчя вшанування жертв Голодомору

22 листопада в НВК «Задвір’янська ЗОШ І-ІІІ ст..»  відбувся захід – реквієм «Ми пам’ятаємо! Ми сильні!»,  який підготували учні пластового гуртка «Проліски» разом із виховницею.

1932 – 1933 роки… Якими словами можна описати мучеництво України того періоду, яке поклало в землю сім мільйонів своїх кращих синів і дочок. Голодомор позначився на майбутньому нації. Третина умертвлених голодом – діти, які не народили нащадків, не дали потомства. У той час Україна була скорботною матір’ю, яка сумує за своїми дітьми. Немов Шевченкова наймичка вбога і знедолена, хоча й сильна духом.

Ти кажеш, не було голодомору?

Чому ж тоді, як був і урожай,

Усе суціль викачували з двору.

– Греби, нічого людям не лишай!..

Я бачив сам у ту зловісну пору

І пухлих, і померлих на шляхах.

І досі ще стоять мені в очах…

А кажеш – не було голодомору!

Перегляд фільму про голодомор переніс усіх присутніх у ті страшні роки, коли без стихії, без засухи, без війни – в Україні, яка була житницею континенту, небачений голод забрав у могилу мільйони людей.

Хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять безневинних жертв голоду – геноциду.

Після заходу, учні та вчителі отримали флаєри з інформативними матеріалами з метою підтримання акції « Запали свічку пам’яті» вдома.

Запалимо свічку у кожній оселі

На пам’ять на вічну про дні невеселі…

Про голод, що вдерся у кожну хатину.

І нищила смерть ця старого й дитину…

Заступник директора з виховної роботи Збір Марія Іванівна, звертаючись до учнів школи, закликала усіх зберегти пам’ять про ці події і запалити свічку пам’яті 24 листопада о 16.00 год.

Також учні школи підготували тематичну композицію до вшанування жертв Голодомору і передали її отцю Петру Гунчаку у церкву Собору Пр. Богородиці.

Олена Баран, педагог-організатор

Comments

comments

Залишити коментар

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top