Українці в Польщі. Місія патріотична.

  Українці в Польщі. Місія патріотична.

Два важливі заходи пам’яті, піднесення, молитви.

  25 років тому знаменитий Гімн композитора отця Вербицького “Ще не вмерла Україна” офіційно ухвалила Верховна Рада. Створений понад півтора століття тому він став одним із символів вільної, незалежної Вітчизни.
   
Жив, творив, служив Богу і Вкраїні видатний душпастор довгий час у селі Млини коло Перемишля. Там, поблизу древньої дерев’яної церкви Покрови Пресвятої Богородиці, він похований.
  У часи національного пробудження згуртовані українці відновили важливе пам’ятне місце: споруджено чудову каплицю-пантеон над могилою композитора, відновлена церква, упорядкована територія.
  Принаймні раз у рік прибувають сюди делегації з України, щоби віддати шану отцю-патріоту, помолитися і заспівати Славень.
    Багатолюдно було у Млинах біля церкви два роки тому, коли відзначали 200-ліття Михайла Вербицького.
      І ось цього року, при чудовій весняній погоді було дуже багато паломників із Львівщини до могили отця Михайла. Нині польська земля розцвіла синьо-жовтими барвами знамен, квітів, стрічок. Шана отцю Вербицькому – шана усім, хто творить націю вільною.
    Півсотні бужан з різних куточків району були у цій важливій патріотичній подорожі. Супроводжував чисельний гурт о.Петро Гунчак із Задвір’я, очолював делегацію голова райдержадміністрації Петро Мороз із заступником Олегом Ільківим. У гурті були бужани різного віку і занять – від дітей до пенсіонерів, від пластунів, студентів до підприємців. Чимало було представників родин, виселених із своїх домівок під час сумнозвісної операції “Вісла”.Саме вони, мандруючи нині Польщею, показували місця своєї малої батьківщини.
   У Млинах все було надзвичайно возвишено, представницьки, натхненно. Владика, керівники Львівщини, Подкарпатського воєводства, українського консульства, громадські організації, військовий духовий оркестр, мистецькі колективи, серед яких “Гомін” та “Дударик”, стяги, кошики квітів. Ну і бужани із своїм оригінальним величезним знаменом, біля якого знимкувалися чи не усі учасники урочистості.
   На завершення спільних заходів багато делегацій знову заходили до каплички і дарували Вербицькому і весняному небу Гімн України.
 Леся Дацко
Введіть повідомлення

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top