Аграріїв закликають не підпалювати суху рослинність

Аграріїв закликають не підпалювати суху рослинність

Не зважаючи на велику кількість опадів у  жнивну пору цього року, у Львівській області на початку серпня зафіксовано 2 події, пов’язані з пожежами у сільському господарстві.

За попередніми висновками ДСНС, обидва випадки сталися з необережності поводження з вогнем.

В умовах аномальної спеки, що в останні роки спостерігається на теренах України, для займання достатньо маленького недопалка, кинутого на узбіччі дороги, а збитки ризикують бути значними. Лихо може статися й через невиконання господарями елементарних правил пожежної безпеки.

Підпали повністю знищують мікрофлору грунту, яка формує найбільш родючий шар 2-5 см.

Під час пожеж гине богато комах, їх личинки, сонечка, туруни, дощові черв’яки та дрібні тварини, які беруть участь у процесі утворення ґрунту.

За температури вище 100оС спалюється гумус, втрати якого становлять 800 кг/га. На відновлення 1 см гумусу природі треба 100 років.

Вогонь знищує насіння і коріння трав’янистих рослин,  пошкоджує нижні частини дерев та кущів.

Спалення сухого листя призводить до збільшення в 2-4 рази водної та вітрової ерозії ґрунту.

Не знищення шляхом спалювання, а використання сухих рослинних рештків на підстілку, компостування, заробка їх в грунт з внесенням азотних добрив:

  • покриває дефіцит органічної речовини в ґрунті на 20-25%;
  • підвищує родючість ґрунтів, а отже урожайність сільськогосподарських культур.

Пожежна безпека об’єктів сільськогосподарського виробництва охоплює великий комплекс протипожежних заходів, до якого входить пожежна безпека полів, сільськогосподарської техніки й місць зберігання і переробки зерна.

Пожежну небезпеку легше попередити,ніж ліквідовувати ії наслідки.

Нагадуємо, що за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Такі дії несуть загрозу навколишньому середовищу та становлять небезпеку для життя людей.

http://loda.gov.ua

Comments

comments

Залишити коментар

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top