Активісти прибрали територію палацу Бадені у Буську

Активісти прибрали територію палацу Бадені у Буську

фото Facebook-сторінки «Буськ онлайн»

У суботу, 10 листопада, активісти та мешканці Буська провели толоку на території палацу Бадені. На минулих вихідних небайдужим мешканцям вдалось прибрати від чагарників і сміття східну частину подвір’я. Цієї суботи учасники толоки прибрали решту території.

«Прибрати палац прийшли близько 20-ти людей. Цього разу нас було практично вдвічі більше, ніж минулої суботи. Мали також більше техніки: три бензопилки та два бензокоси. Тому зрізали більше чагарників. Тішить, що до акції долучається все більше небайдужих до питань культури людей», — повідомив0 учасник толоки Андрій.

фото Facebook-сторінки «Буськ онлайн»

У наступну суботу, 17 листопада, активісти планують знову зібрати небайдужих до прибирання палацу. Із собою організатори просять мати інструменти для прибирання та обрізання гілок, а також мішки для збору сміття.

Палац Бадені побудований на пагорбі в центрі Буська. Маєток був зведений у 1810 році у стилі класицизму. Тут була резиденція графа Казимира Фелікса Бадені, відомого польського громадського та політичного діяча, мецената і підприємця. Першими власниками цих маєтків були Мієри, які з другої половини ХVІІІ ст. володіли навколишніми землями. У 1819 р. Войцех Мієр та його дружина-австрійка Кароліна Вайссенфольф продали маєток в Буську. З часом буський маєток купив Фелікс Мієр, двоюрідний брат Войцеха. Він його передав у спадок своєму синові Хенріку, а той – дружині – львівській акторці Анні Вієрер. Саме

фото Facebook-сторінки «Буськ онлайн»

після неї замок перейшов у спадок до племінників її чоловіка – братів Бадені. Сталося це вже в 1876 році. Пізніше власник палацу Казимир Бадені став намісником Галичани, прем’єром та міністром внутрішніх справ Австро-Угорської імперії. Граф тут бував часто і дещо розбудував палац.

У 1961 році будівля перейшла на баланс Міністерства оборони СРСР. Тут дислокувалася військова частина стратегічного зв’язку. 25 травня 2004 року військову частину розформували, але покинута резиденція графів Бадені так і залишилася на балансі Міноборони України. Тоді й почалося повільне руйнування пам’ятки. У травні 2016 року Міністерство внутрішніх справ передало у власність громади Буська палац графа Бадені.

Додамо, що дах палацу двічі горів – у 2015 і 2016 році. Відтоді він потребував ґрунтовної реставрації. У травні цього року було проведено тендер вартістю 417 695 гривень на відновлення даху. Його виграв єдиний учасник ‒ дочірнє підприємство «Базис Сервіс».

https://zaxid.net/news/

Comments

comments

Залишити коментар

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top