Без води нема життя!

 Зниження рівня води у криницях, подекуди і повна відсутність води стали справжньою проблемою на теренах нашого краю.hmckgyfiqd

   Ця проблема особливо загострилась протягом останніх двох років, зокрема, у Красному, Сторонибабах , Петричах та у багатьох інших селах.
Особливо критичною  ситуація стала цього літа. Багато річок у районі зовсім пересохли.
Рівень залягання грунтових вод у порівнянні із нормою знизився на 0,9 – 1,3 м.Багато жителів Бущини прочищають і поглиблюють свої криниці, та це не завжди допомагає. Пробурювання свердловин теж не дає бажаного результату і може вирішити проблему з водою на короткий час. Сьогодні  уже є багато підприємців, котрі мають обладнання для пробурювання свердловин, та не всі володіють інформацією, де залягають підземні водні пласти.
На цю тему ми поспілкувалися із керівником Буського водоканалу Володимиром Бучком та головним фахівцем з використання водних ресурсів Буського управління водного господарства Євгеном Мацьонгом.
Основною причиною браку питної води є те, що протягом останнього року була безсніжна суха зима. Клімат на планеті змінюється, зими “м’якшають”, а влітку нестерпна аномальна для наших широт спека стала вже закономірністю. Також однією з причин є замулення та захаращення русел річок, кошти на очищення практично не виділяють, а з роками ситуація ускладнюється все більше і більше.
Вирішенням проблеми з водою може бути створення централізованого водопостачання у кожному населеному пункті, але на це потрібні чималі кошти. Хоча, якщо порахувати, які затрати несе кожен власник на створення на своєму подвір’ї джерела водопостачання, то внесок у загальну справу міг би бути меншим. Також для реалізаціїї такого проекту потрібен ще й і активний організатор.

DSCN4638[1]
Змілілий до краю Західний Буг
DSCN4643[1]
Рівень води у річці Полтва не досягає навіть до початкової відмітки гідроспостережного пункту
IMG_0426      IMG_0430
   Так виглядає пересохле русло річки у Петричах

Можливо, природа таким чином мстить людям за захаращені річки, забруднені поля, ліси, річки і озера.  Нам необхідно змінити своє ставлення до природніх багатств і бережливо використовувати їх.

Comments

comments

Метки: ,

Залишити коментар

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top