Біля Ожидова спільною молитвою вшанували пам’ять героїв Небесної Сотні та пам’ять отця Данила Танячкевича у Закомар’ї

Біля Ожидова спільною молитвою вшанували пам’ять героїв Небесної Сотні та пам’ять отця Данила Танячкевича у Закомар’ї1cefef1df449

На 32-му кілометрі по Київській трасі від Львова, на роздоріжжі біля с.Ожидів, у 2014 році було встановлено пам’ятний знак Героям Небесної Сотні й тепер щорічно, на Провідну неділю, тут збираються люди, аби віддати шану Героям.
8 травня на цьому місці відбулася спільна молитва за участю першого заступника голови РДА Олега Ільківа, заступника голови районної ради Романа Фурди, настоятеля Ожидівського храму УПЦ КП отця Михайла Дороша, громадських активістів зі Львова та навколишніх сіл Буського та Золочівського районів.
Серед учасників акції були і представники художньої самодіяльності – вокальний жіночий ансамбль НД с.Йосипівка, який виконав кілька патріотичних пісень.
afcf890129ad
По завершенні заходу Олег Ільків та Роман Фурда відбули у с.Закомар’я, де цього дня вшановували 110-річницю від дня смерті греко-католицького священика, громадсько-політичного діяча і публіциста Данила Танячкевича. Отець з 1868 р. Був парохом у селі. Там він знайшов і свій останній спочинок.
Довідково. Данило Танячкевич був одним з визначніших діячів українського громадського руху в Галичині у 1870-их роках; організатор і опікун таємних учнівських громад у гімназіях, авторIMG_1052 першого маніфесту народовецького руху «Письмо народовців руських до редактора політичної часописі „Русь“, яко протест і меморіал. Списав Федор Чорногора» (1867), співробітник народовецьких газет:«Вечерниці», «Мета», «Нива», «Правда».
Він брав активну участь в поширенні в Галичині творів Т. Шевченка та взагалі українських видавництв. Так, у 1862 році в «Вечерницях» вийшла його знаменита стаття про Тараса Шевченка. IMG_1057

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top