Бущан запрошують взяти участь у “Вишиванковій ході” з нагоди Всесвітнього свята Вишиванки

Бущан запрошують взяти участь у “Вишиванковій ході” з нагоди Всесвітнього свята Вишиванки

Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Цьогоріч воно припадає на 16 травня.

13 травня, відбулося засідання організаційного комітету щодо підготовки та належного відзначення свята на теренах Буського району, в якому взяли участь керівники району голова райдержадміністрації Петро Мороз, голова районної ради Богдан Глова, керівники відділів освіти та культури адміністрації та журналісти.

За результатами обговорень пропозицій визначено провести у Буську “Врочисту ходу вишиванок”. Зазначимо, що такий колоритний захід став вже традиційним для Буського району. Щоразу до “Ходи у вишиванках” долучається все більше бущан.

Початок руху колони заплановано від Буського районного народного дому о 14.45 годині. Учасники свята пройдуть вулицями Грушевського, Петрушевича, майданами 900-річчя Буська та Незалежності, зроблять коло на площі Ринок та повернуться тим же маршрутом до РНД, де відбудеться півторагодинний районний захід, присвячений Дню Вишиванки.
В рамках проведення параду буде задіяно 44,5-метровий вишитий рушник, який щороку збільшується завдяки майстриням-вишивальницям з усіх населених пунктів району.
Організатори просять бущан прийти на свято з хорошим настроєм у вишиванках, які, як завжди, вражатимуть своїм розмаїттям.

Історія вишивки на теренах України має не одну тисячу років. Особливого ж значення набула в останні кілька століть. Переважно, вишивали дівчата. До весілля готували спеціальну скриню, у якій роками збирали посаг. Найбідніша дівчина мала 30-40 сорочок, середнього достатку 50-70 сорочок, а багата – 100 і більше.

За повір’ям, сорочку для немовляти мала вишити мати або бабуся. Під час тонкої роботи майстрині співали пісень і молилися. Вірили, що так сорочка стає оберегом. Сорочки для жінок пряли тільки з конопель або льону. Вважалося, що ці рослини захищають майбутню матір і її ще не народжене дитя.

У вишивці важливе значення має все — від ниток, походження тканини до орнаменту, кількості стібків і кольору. Найдавнішою є вишивка білим по білому. Але рукоділлю передувала довга процедура. Нитки вибілювали 3 роки.

Вишиванка вважається оберегом від усього лихого, що може статися в людському житті. Вона є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі. В Україні вишиванка теж символізує і родинну пам’ять, вірність та любов у сім’ї. Експерти вважають, що український народ намагається закодувати щастя, долю, життя та волю в орнаменті вишиванок.

Comments

comments

Залишити коментар

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top