Бущанам вже повернули більше 140 тис. гривень податків

Бущанам вже повернули більше   140  тис. гривень податків 440105

Декларування доходів фізичних осіб – це не тільки сплата податку до бюджету, а й повернення сум податку на доходи фізичних осіб, сплаченого із заробітної плати в минулому році.

Як розповів начальник відділу податків і зборів з фізичних осіб Буської ОДПІ Біль Андрій , станом на 1 квітня цього року 188 бущан задекларували своє право на податкову знижку на 211,9 тис. грн.

«Оскільки сума коштів, яка підлягає поверненню, зараховується на банківський рахунок платника протягом 60 календарних днів після подання декларації, перші претенденти на знижку вже встигли повернути собі кошти. Наразі 127 громадян отримали на банківський рахунок 148,2 тис. грн.»,- повідомив посадовець.

Найбільша сума податкової знижки, яку повернули мешканцю району –  2,6 тис. грн. – це частина витрат за навчання.

Найактивніше претендують на податкову знижку батьки студентів – контрактників. На сьогодні вже є 186 бажаючих повернути кошти за навчання,- це 99  відсотків від загальної кількості декларації на податкову знижку.

За словами фахівця, податкова знижка може застосовуватися виключно до доходу, отриманого платником податку – резидентом протягом звітного 2015 податкового року у вигляді заробітної плати та нараховується лише в межах її розміру.

До податкової знижки за 2015 рік можна включити такі витрати:

– частина суми процентів, сплачених за користування іпотечним кредитом;

– пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям;

– сума коштів, сплачених на користь закладів освіти для компенсації вартості навчання;

– страхові платежі (внески, премії) за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення;

– суми витрат на оплату допоміжних репродуктивних технологій;

– суми витрат на оплату державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини;

–  суми коштів, сплачених у зв’язку з переобладнанням транспортного засобу;

– суми витрат за державними програмами будівництва (придбання) доступного житла.

Громадяни, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2015 року, податкову декларацію можуть подати упродовж усього 2016 року.

Для спрощення процедури подання декларації, в органах ДФС функціонує сервіс “Декларування oн-лайн”, який міститься на веб-порталі Державної фіскальної служби. Завдяки сервісу, в системі реального часу, можна заповнити декларацію про майновий стан і доходи.

Буська ОДПІ

 

 

 

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top