Бущани в скорботі вшанували жертв голодоморів та усіх українців, хто загинув під час комуністичного терору в ХХ столітті

Бущани в скорботі вшанували жертв голодоморів та усіх українців, хто загинув під час комуністичного терору в ХХ столітті

Традиційно в четверту суботу листопада Бущина разом з усім українством вшановує пам’ять жертв голодоморів 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 років.
У суботу, 25 листопада, у районному центрі Буську зібралися сотні бущан біля пам’ятника Скорботи, аби вшанувати світлу пам’ять про жертв голодоморів, репресованих, депортованих, переселених – усіх родин українців, які у різні часи непростої української історії зазнали поневірянь, втратили своє життя.
Під час віча-реквієму на тлі сумних мелодій звучали з вуст ведучих Любові Огороднік та Ірини Калиновської моторошні цифри втрат, які зазнала Україна під час цього геноциду світового масштабу.

З промовами до присутніх учасників віча звернулися голова районної ради Богдан Глова, перший заступник голови РДА Олег Ільків, розповіла історію своєї мами, яка пережила голод 1932-33 років, мешканка Буська Алла Андрєєва.
Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять про невинно загиблих українців, поклали квіти до пам’ятника Скорботи, а місцевий священик УПЦ КП о.Микола Салабай відслужив панахиду за всіма жертвами голодоморів і політичних репресій. Під час проведення віча пластуни тримали у руках плакати з назвами областей, які найбільше постраждали під час голодоморів: Житомирська, Київська, Черкаська, Полтавська, Харківська, Сумська,Одеська, ін.

Перед початком віче-реквієму його учасники пройшли ходою вулицею Петрушевича від міської ради до будівлі колишньої катівні НКВС, де запалили свічки та вшанували щирою молитвою замордованих комуністичним режимом краян, встановили корзину квітів.

 

 

Секретар Буської міської ради Людмила Рудіон розповіла про невинних простих людей з навколишніх населених пунктів та міст, які загинули у підвалах цієї будівлі, яка протягом 1945-1953 років слугувала в’язницею, закликала пам’ятати свою історію та шанувати героїв.

 

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top