Бущани вшанували пам’ять жертв голодоморів в Україні, помолилися, запалили свічки, поклали квіти до пам’ятника Скорботи та до будівлі колишньої тюрми НКВС

Бущани вшанували пам’ять жертв голодоморів в Україні, помолилися, запалили свічки, поклали квіти до пам’ятника Скорботи та до будівлі колишньої тюрми НКВС

Сьогодні, 23 листопада, разом з українцями в усіх містах та селах нашої держави, за кордоном мешканці Бущини вшановували пам’ять жертв трьох голодоморів в Україні.

Перший голодомор 1921-23 років, який забрав з собою 3,5 млн українців, найстрашніший 1932-33 років, тоді померло більше 10 млн людей, та 1946-1947 років, коли Україна втратила ще мільйон своїх громадян.
Районний захід по вшануванню жертв голодоморів в Україні відбувся в Буську біля пам’ятника Скорботи за участю керівників органів влади, священнослужителя, представників громадських організацій пласту Красне НСОУ, української народної самооборони (УНСО), РО “Правий сектор”, працівників установ та організацій, міщан.
З промовами до учасників скорботного віча звернулися голова районної ради Богдан Глова, перший заступник голови РДА Олег Ільків, Буський міський голова Ростислав Сліпець, депутат Львівської обласної ради Петро Жукровський.
Промовці нагадали присутнім про жахливі сторінки геноциду, який свідомо здійснила радянська влада проти українського народу, закликали людей до єдності та завжди пам’ятати про мільйони безневинних людей, які стали жертвами комуністичного терору.
Панахиду за загиблими українцями відслужив настоятель місцевого храму Св.Апостолів Петра і Павла  отець Петро Салабай.
Корзину квітів від учасників віча встановили до підніжжя пам’ятника Скорботи перший заступник голови РДА Олег Ільків, голова райради Богдан Глова, Буський міський голова Ростислав Сліпець.
Надалі керівники органів влади разом з усіма присутніми о 16.00 год. взяли участь у загальнонаціональній хвилині мовчання та у акції «Запали свічку».

Вели віче подружжя Віктора і Надії Хом’якевичів.

Перед початком заходу його учасники пройшли колоною вулицею Є.Петрушевича від міської ради до пам’ятника Скорботи, зупинились біля будівлі колишньої катівні НКВС, де були замордовані десятки наших земляків, помолилися, запалили свічки та поклали квіти.

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top