Бущани взяли участь в урочистому відзначенні 74-ї річниці створення Української Головної Визвольної Ради 

Бущани взяли участь в урочистому відзначенні 74-ї річниці створення Української Головної Визвольної Ради

15 липня у селі Сприня на Самбірщині відзначили 74-ту річницю створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) – органу національно-визвольної боротьби України проти фашистської Німеччини та московсько-більшовицької окупації в часи Другої Світової війни.

Розпочався захід урочистою ходою учасників національно-визвольної боротьби, молоді, представників громадських організацій, влади та місцевого самоврядування з багатьох районів області, які поклали квіти до пам’ятника засновникам Української Головної Визвольної Ради. Отці християнських конфесій здійснили чин панахиди за борцями за волю України.

Опісля відбулось урочисте віче.

Участь в урочистостях взяли голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, голова ОДА Олег Синютка, керівництво Самбірського району, депутати, молодь, військові, активісти. З Буського району участь в урочистостях взяли депутат Львівської обласної ради Петро Жукровський, голова районного Братства ОУН УПА Мар’ян Длугош, член братства Володимир Михайлюк.

«Горджуся тим, що і мені випала честь долучитися до цієї справи. Нам дуже пощастило – місце однієї з найвизначніших віх української державності радянська репресивна машина не просто не стерла, а ще й побудувала тут дитячий табір. І саме зараз, хочу подякувати Вам учасникам змагань та його організаторам. Ви підказали нам шлях, як це місце має розвиватися далі. Ми не хочемо обмежитися лише разовим тижневим заходом, підсумки якого підводимо сьогодні. Нам мало одного віча, нехай навіть велелюдного, як сьогодні. Вважаю, що у нас достатньо на сьогодні сил, засобів, можливостей, історичного підґрунтя і головне політичної волі, щоби перетворити це місце, де створювалася Українська Головна Гизвольна Рада, в національного рівня центр патріотичного виховання. Саме тут, у Сприні, ми маємо створити умови для круглорічного функціонування, проведення подібних ігор та спортивних змагань, конференцій та поважних зборів. Ще раз наголошую, саме Ви – учасники ігор Нескорених, підказали нам цю ідею. Тому, ініціативу щодо відзначення на національному рівні 75-ї річниці вважаю дуже своєчасною», – зазначив під час виступу Олександр Ганущин.

«Організація українських націоналістів, яка була найсильнішою політичною, військовою силою 40-х років 20-го століття, зрозуміла, що треба не просто вести одну силу вперед, а треба згуртувати український нарід, треба згуртувати всіх тих, хто думає про Україну, хто бореться і вірить в неї. Тому постав і український парламент – Українська Головна Визвольна Рада, тому і постав український уряд – Генеральний Секретаріат. Будучи тут, ми також думаємо про сьогодення, про завтрашній день. І направду ми повинні пишатися тим, що те, що не вдалося Січовим Стрільцям, воїнам Української Народної Армії, Українській повстанській армії, зробили українські воїни 21-го століття. Перший раз за 100 років ми зупинили неприятеля, а він лишається споконвіку той самий. Це говорить про те, що ми є сильні, ми є мужні, згуртовані», – зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Присутні на заході хвилиною мовчання вшанували загиблих на Майдані та під час протистоянь у зоні АТО.

В межах заходу відбулося нагородження учасників та переможців змагань «Ігри нескорених». Всі команди отримали грамоти, медалі та цінні подарунки. Зазначимо, що в змаганнях взяли участь також команди із Сходу України – Донецької та Луганської областей.

Довідково

Українська Головна Визвольна Рада – підпільний парламент та уряд України. УГВР була створена для об’єднання всіх національно-визвольних сил українського народу, щоб з одного центру керувати визвольною боротьбою за Самостійну Соборну Українську Державу та проголосити світові волю українського народу.

З 10- го до 15- го липня 1944 року біля с. Сприня Самбірського району відбувся Перший Великий З’їзд УГВР, на якому було прийнято: Універсал УГВР, Платформу і Устрій УГВР – праобраз Конституції УГВР та програму Парламенту, затверджено текст Присяги Вояків УПА. Тоді ж Президентом УГВР було обрано Кирила Осьмака, головою Генерального Секретаріату УГВР обрано командувача УПА Романа Шухевича.

Українська Повстанська Армія перебувала у повному підпорядкуванні УГВР, яка мала власні друковані видання «Самостійність» і «Вісник».

Національно-визвольна боротьба під керівництвом УГВР тривала до середини 50-х років. Вона завершилася з арештом Василя Кука, останього командира УПА та Генерального секретаря УГВР.

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top