Буськ стане центром госпітального округу, який охоплюватиме 4 райони
У Буську заплановано створити госпітальний округ, який охоплюватиме 4
райони: Буський, Бродівський, Радехівський та Кам’янка-Бузький
В середу, 1 березня, з ініціативи Народного депутата України Михайла Бондара в сесійній залі Буської районної ради за участю голови РДА Петра Мороза, голови районної ради Богдана Глови, їх колег з Бродівського, Радехівського та Камянка-Бузького районів, головних лікарів та представників медичних закладів, громадських активістів, представників ЗМІ відбулося обговорення питання створення госпітальних округів.
Про порядок їх створення, позицію Департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації розповів заступник начальника управління, начальник відділу організації медичної допомоги дорослому населенню Андрій Голдун.
Госпітальний округ – це об’єднання закладів охорони здоров’я, що надають вторинну медичну допомогу, яке створюється на основі критеріїв, встановлених певним порядком і функціонує відповідно до примірного положення, яке розробляється і затверджується центральним органом виконавчої влади з питань охорони здоров’я.
Лікарня інтенсивного лікування другого рівня − заклад охорони здоров’я, що забезпечує надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги в умовах цілодобового стаціонару, денного стаціонару або амбулаторних умовах дорослим і дітям у гострому стані захворювання або із хронічними захворюваннями, що потребують інтенсивного лікування та догляду, з обов’язковою наявністю відділень екстреної (невідкладної) медичної допомоги. Саме такого статусу в результаті формування госпітального округу набуде Буська ЦРЛ.
Госпітальні округи створюються з метою організації мережі закладів охорони здоров’я у спосіб, який дозволить забезпечити: гарантований своєчасний доступ населенню до послуг вторинної медичної допомоги належної якості; ефективне використання бюджетних коштів, що спрямовуються на забезпечення фінансування вторинної медичної допомоги; створення умов для підготовки закладів охорони здоров’я, що надають вторинну медичну допомогу, до функціонування в умовах управлінської та фінансової автономії та надання медичної допомоги в межах договорів про надання медичної допомоги з головним розпорядником бюджетних коштів.
Хто може очолити госпітальний округ, які вимоги до керівника такої потужної структури?
Андрій Голдун зазначив, що чітких критеріїв немає. Для початку потрібно сформувати госпітальну Раду – це громадська організація, до якої пропорційно до кількості населення району ввійдуть делегати від громад. Саме ці делегати і формуватимуть орган управління Госпітальним округом та з-поміж цих осіб обератиметься керівник Госпітального округу. Очільник округу має бути першочергово – досвідченим менеджером, управлінцем і не обов’язково лікарем…
Які переваги має саме наша Буська ЦРЛ?
Обласний посадовець навів переваги, які має районний центр Буськ, у якому передбачено створення на базі Буської ЦРЛ центру госпітального округу:
1. Вигідне географічне положення ( м.Буськ знаходиться в центрі госпітального округу).
2. Центральна районна лікарня розміщена поряд з автомагістраллю міжнародного значення Київ – Чоп.
3. Будівля ЦРЛ є типовим, а не пристосованим медичним об’єктом з усією необхідною інфраструктурою для можливості якісного надання медичної допомоги.
Андрій Голдун, відповідаючи на численні запитання, запевнив, що зміни в медичній галузі є незворотніми й на майбутнє громади самі визначатимуть потребу в тих, чи інших закладах охорони здоров’я, беручи за основу економічну ефективність – забезпечення максимально можливої якості медичної допомоги за умови раціонального та ощадливого використання бюджетних коштів. Вже на сьогодні, сказав посадовець, досягнуто порозуміння поміж керівниками медичних закладів (ЦРЛ) щодо створення центру госпітального округу в Буську. Посадовець також запевнив усіх присутніх, що жодного скорочення у медичних закладах, які не будуть госпітальними центрами не відбудеться.
Надалі слово мав Народний депутат України Михайло Бондар, який запевнив представників районів, що депутати Верховної Ради готові прислухатися до побажань медиків, змінювати за потреби законодавство, враховувати слушні побажання та пропозиції.
Голова РДА Петро Мороз та голова районної ради Богдан Глова висловили вдячність усім учасникам за участь в обговоренні та висловили сподівання, що проведення медичної реформи зробить медицину доступнішою для людей, підвищить якість надання медичних послуг.
Проти медичної реформи різко висловились представники ВО”Свобода”: депутат Буської міської ради Наталія Сервило, депутат Бродівської міської ради Ольга Шайдуліна, представники ГО “Яворина”. Аргументували свою позицію тим, що в Україні ще не завершена реформа первинної ланки медицини, а вже розпочато реформу вторинної.
На завершення обговорення Андрій Голдун підкреслив, що реформу потрібно проводити, бо стояти на місці – це втрачати дорогоцінний час, на сьогодні наша медицина перебуває в регресивному стані. Поляки, для прикладу, у себе вже третю реформу медицини впроваджують і цей процес вдосконалення триває постійно…
Comments