Буська районна бібіліотека провела історико-патріотичну годину «Волі народної дзвін» з нагоди відзначення 100-річчя битви під Крутами

Буська ЦРБ провела історико-патріотичну годину «Волі народної дзвін» з нагоди відзначення 100-річчя битви під Крутами

У довгій, тисячолітній історії українського народу є багато героїчних сторінок. 29 січня виповнилось 100 років з часу бою на станції Крути.Цей бій тривав 5 годин між 4-ох тисячним підрозділом російської Червоної гвардії під проводом Михайла Муравйова та загоном із київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків.
Це був нерівний бій. Молоді захисники свободи і незалежності українського народу загинули на полі бою, але призупинили наступ противника і здійснили організований відступ. Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Берестейський мирний договір, який врятував молоду українську державність.
Пам’ять про Героїв Крут, як і та велична слава, за яку вони боролися, невмируща. 31 січня працівники Буської ЦРБ провели історико-патріотичну годину «Волі народної дзвін», присвячену 100- річчю битви під Крутами. У заході взяли участь працівники культури, бібліотекарі району, ЗМІ, начальник відділу культури та туризму Буської РДА Людмила Ціхоцька, читачі районної бібліотеки, освітяни та учні Буської ЗОШ № 1. Гостями дійства були відомий український історик та директор Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки Іван Сварник та боєць АТО, волонтер Сергій Бондаренко.
На жаль, сьогодні війна – це не слово, а реальність, і кожен з нас хоче миру. Мир, незалежність та цілісність держави завойовують для нас учасники АТО – справжні герої сучасності. Тому історичний екскурс в минуле, зокрема, про Крутянську битву, який зробив для присутніх Іван Сварник, тісно переплітався із патріотичним відекліпом «Ніколи не плач», поетичними та пісенними рядками, присвяченими новітнім українським героям – захисникам Вітчизни. Так, у виконанні методистів РНД Ірини Калиновської та Любові Огороднік прозвучали поезії «Пам’яті тридцяти» та «Мені наснилось, що вони зустрілись». Завершився захід піснею «Повертайся живим» у виконанні директора НД с.Яблунівка Оксани Піджарко.

/О.Стецик, директор Буської ЦРБ ім.І.Котляревського/

Comments

comments

Залишити коментар

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top