Буська районна комісія з техногенно-екологічної безпеки зобов’язала ПП”Західний Буг” та “Красненський КХП” припинити викиди в повітря

Буська районна комісія з техногенно-екологічної безпеки зобов’язала зернопереробні підприємства припинити шкідливі викиди в повітря в селищі Красне

Сьогодні відбулося позачергове засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке провів голова райдержадміністрації Петро Мороз за участю голови районної ради Богдана Глови.

Приводом для скликання позачергового засідання стали скарги жителів селища Красне на забруднення повітря і навколишнього середовища внаслідок  викидів  відходів продуктів сушки зернових культур підприємствами ПАТ «Красненський КХП” та ПП «Західний Буг».

Уже не один рік поспіль жителі прилеглих територій до цих підприємств потерпають від забруднення, цього року ця проблема особливо загострилась, адже підприємства нарощують свою потужність.

У повітрі літають частини шолухи від зернових, і їх кількість така велика, що за декілька годин вона покриває землю чималим шаром осаду. У будинках неможливо відкрити вікна, тут же частинки відходів опиняються у кімнатах, вкривають усе довкола, а що вже казати про дихальні шляхи людей, особливо алергетиків…

Під час засіданні комісії голова РДА Петро Мороз проінформував, що після отримання скарги від громади на наступний день скликали робочу групу для детального вивчення цієї проблеми, яка виїжджала на місце. У складі групи були і працівники лабораторного відділення , які зробили заміри і відібрали повітря для обстеження, на даний час матеріали перебувають у обласному лабораторному центрі і висновки ще не надійшли. Про обстеження території склали відповідний акт. Голова районної ради, з цього приводу, надіслав звернення до обласної екологічної інспекції і держпродспоживслужби.

На засіданні також заслухали керівника Бродівської міжрайонної лабораторної служби, який зазначив що з 1 листопада фахівці зроблять відбір проб повітря та усі необхідні заміри згідно вимоги держпродспоживслужби.

Представник обласної екологічної служби Анатолій Мандій повідомив, що ПП” Західний Буг” взагалі не має дозволу на викиди в атмосферне повітря, а якщо підприємство не має такого дозволу, то відповідна діяльність проводититись не мала б. У місяці липні, цього року, екологічна інспекція провела планову перевірку даного підприємства, за її результатами було скеровано матеріали до суду, санкції передбачають штраф у розмірі від 17 до 34 тисяч гривень, після повторного такого порушення можливе звернення до суду – про припинення діяльності.

23 жовтня екологічна інспекція направила звернення у держрегуляторну службу про дозвіл на проведення позапланової перевірки даних підприємств.

Заслухавши і жителів Красного, і представників підприємств, комісія прийняла рішення, яким зобов’язала ПП”Західний Буг” та “Красненський КХП” припинити викиди в повітря.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top