Буська районна рада прийняла Звернення до Президента України щодо недопущення збільшення тарифів на електроенергію

Буська районна рада прийняла Звернення до Президента України щодо недопущення збільшення тарифів на електроенергію

Буська районна рада прийняла Звернення до Президента України, голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України та НКРЕКП щодо недопущення збільшення тарифів на електроенергію. Відповідне рішення прийнято 6 серпня під час чергової 40-ї сесії Буської районної ради.
Текст прийнятого Звернення:
«Ми, депутати Буської районної ради, стурбовані тим, що 11 липня 2020 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), на своєму засіданні переглянула тариф на послуги з передачі електричної енергії та тариф на послуги з диспетчерського (оперативно-технологічного) управління НЕК «Укренерго», а саме – з 1 серпня 2020 року збільшила тариф НЕК “Укренерго” на передачу електроенергії на 54,6% – з 155,4 грн / МВт-год до 240,23 грн / МВт -год (без ПДВ).
Підставою підняття плати за послуги стала оприлюднена Урядом 29 травня 2020 року Програма стимулювання економіки, у якій перегляд тарифів для населення обгрунтовується метою забезпечення фінансової стабільності енергетики в умовах кризи. В свою чергу НЕК «Укренерго» збільшення тарифу на послуги з передачі електричної енергії та послуги з диспетчерського (оперативно-технологічного) управління пояснює дефіцитом коштів, що виник за окремими складовими витрат структури тарифів (лист до НКРЕКП про необхідність перегляду тарифів від 17.06.2020 р. № 01/21629).
На сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг зазначено, що НКРЕКП усвідомлює, що такий рівень тарифу на послуги з передачі електричної енергії є обтяжливим для споживачів електроенергії і це може негативно відобразитись на конкурентоспроможності української промисловості, проте вимушена прийняти зазначене рішення відповідно до вимог законодавства України для забезпечення цілісної, збалансованої роботи НЕК «Укренерго», ДП «Гарантований покупець», ДП «НАЕК «ЕНЕРГОАТОМ», ПрАТ «Укргідроенерго» та якнайшвидшого врегулювання проблемних питань в електроенергетичній сфері.
Враховуючи те, що ціна електроенергії на сьогодні в Україні є чи не найвищою в Європі, рішення про підняття тарифів не сприяє конкуренції українських підприємств з іноземними. Окрім цього, підняття ціни електроенергії для населення є надзвичайно обтяжливим для людей, які виснажені фінансово під час карантину, інші – втратили роботу та засоби для прожиття.
Зважаючи на це, ми, депутати Буської районної ради, пропонуємо віднайти інші шляхи розв’язання даної проблеми, аніж просто збільшувати тарифи на електроенергію, зокрема – не зменшувати частку дешевої електроенергії, яка виробляється на АЕС».

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top