Буська районна рада прийняла Звернення щодо забезпечення належного державного контролю за використанням пестицидів в Україні

 

Буська районна рада прийняла Звернення щодо забезпечення належного державного контролю за використанням пестицидів в Україні

Сьогодні на черговій сесії Буської районної ради з ініціативи депутата Ігоря Мураля  прийняли Звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України  щодо забезпечення належного державного контролю за використанням пестицидів в Україні та заборону пестицидів, що визнані токсичними у Європі. 

Подаємо текст Звернення:

Буська районна рада просить вирішити проблеми, які виникли на території Буського району та й у цілому по Україні, внаслідок безконтрольного використання пестицидів через що порушується право людей на чисте та безпечне для здоров’я довкілля.

Згідно зі статтею 3 Закону України «Про пестициди і агрохімікати» основними принципами державної політики у сфері діяльності, пов’язаної з пестицидами та агрохімікатами, є: пріоритетність збереження здоров’я людини і охорони навколишнього природного середовища по відношенню до економічного ефекту від застосування пестицидів і агрохімікатів, безпечність для здоров’я людини та навколишнього природного середовища під час їх виробництва, транспортування, зберігання, випробування і застосування за умови дотримання вимог, встановлених державними стандартами, санітарними нормами, регламентами та іншими нормативними документами.

Зазначені державні принципи працюють на користь довкіллю і українцям з точністю «до навпаки». В Україні агропідприємства використовують пестициди для боротьби зі шкідниками при вирощуванні сільськогосподарської продукції. На сьогодні в Україні зареєстровано близько 1100 дозволених до використання пестицидів й агрохімікатів. Проте, які саме пестициди використовують агропідприємства і в якій кількості, чи законно вони ввезені до країни і чи не використовуються заборонені або з вичерпаним строком придатності пестициди – жоден державний орган на сьогодні не контролює. У Держекоінспекції та Держпродспоживслужбі немає акредитованих лабораторій, які могли б контролювати вміст пестицидів у воді, ґрунтах, повітрі. Тому підприємства в Україні, знаючи про відсутність відповідальності за порушення, надмірно й безконтрольно використовують пестициди, зокрема й ті, що визнані токсичними і є заборонені в Європі – ацетохлор, імідаклоприд, атразин, клотіанідин.

Внаслідок безконтрольного використання пестицидів з порушенням природоохоронних та санітарних норм масово гинуть бджоли, кролі, свійська птиця, дикі тварини, знищуються посіви, кущі й дерева. З симптомами хімічного отруєння мешканці звертаються до медичних закладів і з заявами – до правоохоронних органів про порушення їхніх прав.

На превеликий жаль, на сході України довкілля і люди знищуються зброєю російського агресора, а в тилу держава дозволяє підприємствам безконтрольно використовувати токсичні хімікати, які прирівнюються до хімічної зброї, і тим самим знищує довкілля і людей.

Пестициди – токсичні речовини, які використовуються для боротьби зі шкідниками: бур’янами, комахами, гризунами, бактеріями тощо. Пестициди забруднюють довкілля, згубно впливаючи на людей. Вони здатні поширюватися в довкіллі на тисячі кілометрів, передаватися з грудним молоком матері дитині. Пестициди виявлено у жирових тканинах пінгвінів. Для пестицидів немає жодних бар’єрів і кордонів, і проблема їхнього негативного впливу стосується кожного з нас.

На засіданні Ради ООН з прав людини 7 березня 2017 року міжнародні експерти закликали всі країни врегулювати поводження з особливо небезпечними пестицидами, оскільки вони є причиною смерті 200 тисяч осіб у світі щорічно, викликають рак, хвороби Альцгеймера і Паркінсона, гормональні порушення, порушення розвитку й безпліддя. На засіданні також наголошено, що країни, що розвиваються, не забезпечують належного контролю за використанням пестицидів. На превеликий жаль, до таких країн зараховують і нашу країну.

Враховуючи вищенаведене, просимо Вас внести зміни до чинного законодавства щодо забезпечення належного державного контролю за використанням пестицидів в Україні та зупинити знищення довкілля і людей, зокрема:

 

  1. Верховній Раді України внести зміни до Закону України «Про пестициди і агрохімікати» та до постанови Кабінету Міністрів України від 02.11.1995 року № 881 «Про затвердження порядку державного обліку наявності та використання пестицидів і агрохімікатів» в частині забезпечення постійного контролю та моніторингу за використанням пестицидів.
  2. Верховній Раді України внести зміни до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», а саме включити Держекоінспекцію України та Держпродспоживслужбу України та їхні територіальні підрозділи до переліку ЦОВВ, на які не поширюється дія цього закону у частині контролю за використанням пестицидів і агрохімікатів.
  3. Мінприроди скасувати державну реєстрацію пестицидів: ацетохлору, імідаклоприду, атразину, клотіанідину.
  4. Держпродспоживслужбі України та Держекоінспекції України акредитувати лабораторії на право проведення вимірювань пестицидів (діючих речовин), що входять до переліку дозволених в Україні.

 

Про результати розгляду звернення та вжиття заходів реагування просимо повідомити Буську районну раду  у строки, встановлені національним законодавством.

 

 

 

Прийнято на ХXVІІ сесії

Буської районної ради

VІІ скликання

19 липня 2018 року

 

 

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top