Буська районна рада закликає Президента України повернути звання “Герой України” Бандері та Шухевичу

Буська районна рада закликає Президента України повернути звання “Герой України” Бандері та Шухевичу

Відповідне рішення прийняли 12 жовтня депутати Буської райради. Із сесійної трибуни текст звернення зачитав та закликав своїх колег підтримати ініціатор звернення депутат районної ради Богдан Гринишин.

У ньому зазначається, що 14 жовтня 2007 року звання Героя України було присвоєну командувачу УПА Роману Шухевичу, а в січні 2010 року – лідеру ОУН Степану Бандері.

Нагадаємо, що у квітні 2010-го Донецький апеляційний адмінсуд визнав рішення про присвоєння звання головнокомандувача УПА незаконним, мотивуючи це тим, що Героєм України може стати лише громадянин країни, а Шухевич де-юре таким не був. За цією ж схемою у вересні 2010 року позбувся героя лідер ОУН Степан Бандера.

«14 жовтня ми відзначатимемо 75-річчя від створення УПА. Однак ми і досі не маємо Указу Президента України про відзначення цієї дати. Героїв ОУН та УПА, які десятиліттями боролися за Україну, на жаль, надалі ігнорує сьогоднішня влада. Зволікання із визнанням Степана Бандери та Романа Шухевича Героями України можна порівняти з відмовою визнати Героями України нинішніх військових, які на Донбасі захищають територіальну цілісність України. Боротьба провідників ОУН та УПА за соборну, суверенну та незалежну Україну – яскравий приклад для нинішнього та майбутнього поколінь», – написано у зверненні.

Comments

comments

Залишити коментар

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top