Буський районний суд та ще три районні суди планують об’єднати у Золочівський окружний суд

Буський районний суд , Бродівський, Золочівський та Перемишлянський планують об’єднати у Золочівський окружний суд, в якому буде працювати 15 суддів

В Україні розпочинається процес оптимізації місцевих судів. Замість міських та районних судів, відповідно до закону «Про судовий устрій та статус суддів», мають бути створені окружні суди. У Львові пропонують замість шести районних судів створити три окружні, а 23 місцеві суди в області об’єднати у вісім окружних.

Про майбутню оптимізацію місцевих судів в інтерв’ю ZAXID.NET розповів начальник територіального управління Державної судової адміністрації у Львівській області Віктор Дейнека.

Чим зумовлена підготовка до оптимізації місцевих судів на Львівщині?

Був прийнятий новий закон «Про судовий устрій та статус суддів». У ньому визначено, що в Україні як місцеві будуть діяти окружні суди. Законом передбачено півроку на створення Верховного Суду, три роки – на апеляційні суди, термін на створення окружних судів у законі визначений не був. Щоб не відтягувати виконання закону, і швидше відбувався процес оптимізації місцевих судів, було прийняте рішення почали працювати над пропозиціями об’єднання судів.

Державна судова адміністрація готувала пропозиції щодо укрупнення судів, виходячи з того, як би було найоптимальніше найзручніше об’єднати суди, щоб вони могли працювати ефективно. Остаточне рішення буде приймати президент, видаючи укази про ліквідацію місцевих судів і створення окружних у тій чи іншій області.

Чи варто очікувати до кінця 2017 року указів президента щодо ліквідації місцевих судів та створення натомість окружних на Львівщині?

Так, очікується, що буде відповідний указ вже цього року. Указом президента буде передбачено ліквідацію місцевих судів і створення окружних судів. Проте сам процес їх ліквідації і утворення на практиці відбуватиметься у наступному році, тому що одномоментно ліквідувати усі суди і одномоментно одразу створити нові неможливо, має тривати розгляд судових справ.

Як пропонується укрупнювати місцеві суди в області?

Золочівський окружний суд, в якому працюватиме 15 суддів, буде обслуговувати Перемишлянський, Золочівський, Буський та Бродівський райони.

Радехівський, Кам’янка-Бузький та Жовківський районні суди планується об’єднати у Жовківський окружний суд, у якому буде працювати 13 суддів.

Червоноградський міський та Сокальський районний суди пропонується об’єднати у Червоноградський окружний суд, у ньому працюватиме 13 суддів.

Яворівський окружний суд об’єднає Яворівський і Городоцький районні суди, у ньому буде 12 суддів.

У Пустомитівському окружному суді, який об’єднає Пустомитівський та Миколаївський райсуди, теж працюватиме 12 суддів.

Планується створити Самбірський окружний суд, який обслуговуватиме Самбірський, Турківський, Мостиський та Старосамбірський райони. У ньому працюватиме 19 суддів.

Дрогобицький міськрайонний суд запропоновано об’єднати із Бориславським та Трускавецьким міськими судами. Буде створено Дрогобицький окружний суд, у якому працюватиме 19 суддів.

Стрийський міськрайонний суд пропонується об’єднати із Сколівським та Жидачівським міськими судами. Очікується, що у Стрийському окружному суді буде працювати 19 суддів.

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top