Чому потрібно проводити дезінфекцію води у колодязях

Чому потрібно проводити дезінфекцію води у колодязях

Майже 80% населення нашого району використовує воду для господарсько-побутових потреб із нецентралізованих джерел водопостачання (колодязів та каптажів ). Одним із факторів, що впливають на якість води та її безпечність, є технічний стан колодязя чи свердловини та умови їх утримання. Тому завдяки дотриманню певних правил власниками таких джерел водопостачання та самих користувачів можна запобігти забрудненню води, яка використовується для споживання.

24ad77b52feb
Інфікування води в колодязях збудниками кишкових інфекцій відбувається при потраплянні забруднених підземних вод з поверхні грунту, вигрібних ям,санвузлів, негерметичних каналізаційних систем. Забруднення води відбувається при недотриманні розривів від будівель де утримуються свійські тварини та при їх водопої. Дуже часто мають місце попадання різних тварин в т.ч. хворих ( гризунів,дрібні домашні тварини) до зрубу криниць.
У цьому випадку необхідно провести дезінфекційні заходи.
Дезінфекцію колодязя проводять при встановленні бактеріального забруднення води, при виникненні надзвичайних ситуацій (повеней, затопленні територій, в результаті відтаювання снігів, сильних злив), а також з профілактичною метою: очищення та ремонт колодязя, при погіршенні якості води. Кожен, хто використовує воду з колодязя, повинен усвідомлювати, що знезараження води дасть довготривалий ефект, якщо будуть дотримані вимоги щодо його розташування та утримання.
Колодязь повинен знаходитись на незабрудненій та захищеній території, на відстані не менше, ніж 30 метрів від магістралей з інтенсивним рухом транспорту та не менше, ніж 50 метрів від вбиралень, вигрібних ям та мереж каналізації, складів добрив та отрутохімікатів, інших місць забруднення ґрунту та підземних вод. При користуванні колодязем необхідно приділяти увагу захисту його від забруднення, оскільки вода в ньому може інфікуватися через несправний колодязний зруб, через забруднені відра, якими користуються для забору води.
Не рідше 1 разу на рік необхідно проводити чистку колодязя від замулювання та намивання породи з одночасним поточним ремонтом кріплення та обладнання. Після кожного ремонту або чищення колодязя необхідно проводити його дезінфекцію.
Знезараження води та всіх поверхонь зрубу колодязя доцільно проводити тільки після повернення рівня ґрунтових вод до допаводкового періоду та після усунення можливої причини забруднення. Тоді слід провести відкачування води, очищення колодязя та дезінфекцію із використанням дезінфекційних засобів, які дозволені до застосування в Україні для знезараження води («Жавель-Клейд», «Брілліантовий міг», «Акватабс 8,68», «Хлорактів»та інші), відповідно до вимог методичних вказівок щодо їх використання. Всі роботи з дезінфекційними засобами необхідно проводити у спецодязі, захисних масках, окулярах, захистивши шкіру рук гумовими рукавичками.
Для проведення фахової дезінфекції колодязів слід звертатись до Буського районного лабораторного відділення. (м. Буськ, вул.. Грушевського,1а ; тел. 3-00-92) Крім дезінфекції, фахівці відділення мають змогу провести хімічний та бактеріологічний аналіз води, що дає можливість переконатися в досягненні бажаного результату знезараження. У розпорядженні власників будинків з’явиться безпечна чиста колодязна вода.

Буське районне лабораторне відділення Д СЕС України

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top