Делегація бущан взяла участь у вшануванні Січовиків Карпатської України на Верецькому перевалі
Делегація бущан взяла участь у вшануванні Січовиків Карпатської України на Верецькому перевалі
У неділю, 18 березня, з нагоди 79-ї річниці проголошення самостійності Карпатської України відбулися заходи з вшанування пам’яті січовиків біля меморіалу на Верецькому перевалі, що на Сколівщині.
Делегація Буського району, яку очолили голова райдержадміністрації Петро Мороз та голова районної ради Богдан Глова, разом з керівниками області та інших районів Львівщини, представниками Закарпатської та Тернопільської областей, широкими колами громадськості, військовими поклали квіти та запалили лампадки до могил січовиків Карпатської України.
Опісля відбулося скороботне віче.
Голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка підкреслив у своєму виступі, що окупант немає віросповідання, немає національності.
«Окупант – це той хто ступив на нашу землю, тільки тому, що бачив в Україні слабку державу. Нам сьогодні треба демонструвати усьому світові і самим собі, що Україна вже не буде такою, як у 1939 році, ніколи не буде такою, як у 2014 році – щоб комусь хотілось зайти на нашу землю зі зброєю. Ніхто і ніколи нам не буде визначати, які свята святкувати і яких героїв вшановувати. На цьому меморіалі ми демонструємо світові нашу єдність, пам’ять і віру. Та ми не плачемо на могилах, ми єднаємось і гуртуємось. За три роки створили двохсотсорокатисячну армію – сильну і озброєну. Завдяки нашим героям сьогодні на Львівщині можемо спокійно жити, думати про розвиток держави. Тому що наша нація єдина і могутня», – сказав Олег Синютка.
Нагадаємо, 15 жовтня 2017 року у селі Климець Сколівського району на Верецькому перевалі відкрили Меморіальний комплекс полеглим січовикам Карпатської України. Саме Верецький перевал – став місцем загибелі понад 600 патріотів, які героїчно боролись за незалежність Української держави наприкінці 30-х років 20 століття.
На Меморіальному військовому кладовищі спочиває 22 Героїв часу Карпатської України. У 90-х роках ХХ століття на Верецькому перевалі було встановлено символічний меморіальний знак. Роботи з пошуку та перепоховання українських героїв розпочали у 2008 році пошуковці меморіально-пошукового підприємства «Доля». Саме завдяки їх наполегливій багатоденні праці вдалося віднайти останки січовиків Карпатської України.
Пошуки героїв Карпатської України продовжуються.
Comments