Делегація бущан взяла участь у вшануванні загиблих в 1944 році українців у польському селі Сагринь

Делегація бущан взяла участь у вшануванні загиблих в 1944 році українців у польському селі Сагринь

У неділю, 8 липня, представники Буського району разом з іншими делегаціями районів і міст Львівщини, Івано-Франківщини, Рівненщини, Тернопільщини відвідали за участю Президента України Петра Порошенка село Сагринь ( Грубешівський повіт, Люблінське воєводство, нині Польща), щоб вшанувати убитих 10 березня 1944 року Армією Крайовою та батальйонами Хлопськими українців сіл Сагринь, Пасіка, Невірків, Конюхи, Рудка, Модринь, Чесники, помолитися та покласти квіти до меморіалу на місцевому православному кладовищі.
Говорячи про важливість відкриття меморіалу, Президент України Петро Порошенко зазначив: “Наш перший людський і християнський обов’язок – пам’ятати про невинних жертв і зробити все можливе, щоб наші народи ніколи не знали більше розбрату і протистоянь».
Він нагадав, що понад 70 років тому українці Сагрині і навколишніх сіл стали жертвою брутальної збройної акції, яку вчинили проти мирних мешканців окремі підрозділи польського підпілля.
“І сьогодні ми тут для того, щоб нашою спільною молитвою вшанувати пам’ять сотень дітей, жінок, чоловіків, людей старшого віку, які загинули тільки за те, що вони називали себе українцями, за те, що вони ходили до іншої церкви. І разом з ними ми пам’ятаємо всіх, хто був невинно вбитий”, – наголосив Глава держави.
Присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.
Петро Порошенко також поклав квіти до Меморіалу. Воїни роти Почесної варти встановили кошик квітів зі стрічкою національних кольорів України та надписом «Від Українського народу».
Біля Меморіалу також відбулась панахида за загиблими.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top