Делегація із Буського району взяла участь у відкритті Меморіального комплексу полеглим січовикам Карпатської України на Верецькому перевалі
Делегація із Буського району взяла участь у відкритті Меморіального комплексу
полеглим січовикам Карпатської України на Верецькому перевалі
У неділю, 15 жовтня, у селі Климець Сколівського району на Верецькому перевалі відкрили і освятили Меморіальний комплекс полеглим січовикам Карпатської України. Верецький перевал – це не просто місце, де зустрічаються Львівщина і Закарпаття, а вікопомність, де в 1939 році обірвалося життя понад 600 українських патріотів, які зі зброєю в руках боронили паростки молодої незалежної України.
Вшанувати пам’ять оборонців Карпатської України з Буського району поїхали більше двох десятків бущан на чолі з головою Буської райдержадміністрації Петром Морозом. Серед чисельної когорти представників із Буського району були: голова Буської райради Богдан Глова; перший заступник голови РДА Олег Ільків; начальник фінансового управління адміністрації Михайло Постолюк; керівник апарату адміністрації Євген Кичурчак; начальник Бродівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області Олег Цимбор; директор Буського районного центру зайнятості Степан Миляновський; начальник відділення Державного казначейства у Буському районі Ярослав Базюк; голова організації Братства ветеранів ОУН-УПА Мар’ян Длугош; керівник Спілки політв’язнів і репресованих Буського району Сергій Бондаренко; В.о. начальника управління Держпродспоживслужби в Буському районі Ігор Белей; керівник Центру надання адміністративних послуг Буської РДА Тетяна Ільків; начальник відділу державної реєстрації Буської РДА Мар’яна Шеремета; провідний спеціаліст районного відділу освіти Галина Олійник; журналісти Буського радіо та часопису “Воля народу”; держслужбовці адміністрації; сільські голови Соколівки, Боложинова – Мирослава Сіра та Віктор Дацків; патріотичні громадяни району…
Варто зазначити, що саме наша делегація була чи ненайчисельнішою, а п’ятиметровий синьо-жовтий національний прапор у руках бущан, яскраво виділявся з поміж десятків інших національних стягів… Цей синьо-жовтий символ України бущани завжди беруть із собою у дорогу, як на батьківщині так і закордоном, із нашою делегацією національний стяг, окрім України, вже побував у Польщі та Литві…
Розпочався захід молебнем за загиблими героями, опісля представники влади, депутатського корпусу, громадськість поклали квіти та лампадки до меморіалу загиблим січовикам.
«Карпатська Україна – це була відчайдушна спроба створити незалежну українську державу, яка сьогодні нам дає можливість таки її відбудовувати. Тому що те, що зробили карпатські січовики, те що робили до них і після них бійці ОУН-УПА, те, що зробили наші бійці, які стали волею-неволею бійцями на Євромайдані і те як ми боронимось на Сході, дає нам можливість розбудовувати державу. Я б хотіла подякувати Львівській обласній владі за те, що вони спромоглися на Верецькому перевалі не тільки перепоховати тих карпатських січовиків, останки яких були знайдені в околицях, але і створити такий меморіальний комплекс, який дає можливість нам вшановувати пам’ять про цих героїв, пам’ятати хто ми є і звідки ми. Я дуже сподіваюсь, що і Закарпатська ОДА і Івано-Франківська могли і мали долучитись до такого вшанування наших героїв тому, що тільки пам’ятаючи звідки ми є, ми маємо спроможність побудувати сильну і спроможну Україну з якою рахуватимуться абсолютно всі – наші партнери і недруги», – зазначила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.
На важливості історичної пам’яті для українського народу наголосив голова Львівської ОДА Олег Синютка.
«Меморіал карпатським січовикам демонструє нашу історичну традицію та нашу історичну пам’ять. Тому що наші сьогоднішні перемоги над російським агресором базуються на історичному досвіді козацтва, січових стрільців, карпатських січовиків, воїнів української повстанської армії. Ми впевнені, що українська історична традиція демонструє, що українська держава 21 століття здатна не тільки на героїзм та самопожертву, але на те, щоби навічно укріпити свої кордони і вибудувати державу, яка сильна своєю армією, але яка зможе забезпечити добробут для наших мешканців. Наша справа не героїчно померти, наша справа – героїчно перемогти. Ми сьогодні не на цвинтарі, ми сьогодні відкриваємо меморіал слави. Гімн українських націоналістів говорить про те, що плач не дав свободи ще нікому, а хто борець – той здобуває світ», – зазначив Олег Синютка.
Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин у своєму виступі підкреслив, що сьогодні всі розуміють наскільки велике значення для нас у ХХІ столітті під час війни на східних теренах мають питання національної пам’яті. «Тому дякую депутатському корпусу обласної ради, який підтримує саме таку політику вшанування історичної пам’яті. У нас великі плани – встановити на сході країни меморіали усім полеглим Героям російсько-української війни», – сказав Олександр Ганущин.
Варто зазначити, що усім присутнім на відкритті Меморіалу продемонстрували фільм-хроніку тодішніх подій про Карпатську Україну, змонтований телеканалом «Перший Західний».
На сьогодні, на Меморіальному військовому кладовищі спочиває 22 січовика. Як зазначив секретар Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій Святослав Шеремета пошуки поховань героїв розпочались у 2008 році. Знайдених за цей час героїв перепоховали із військовими почестями на Меморіальному кладовищі. Пошуки героїв Карпатської України ведуться і сьогодні…
Comments