Делегація із Надбужжя вшанувала Маркіяна Шашкевича на Білій горі поблизу Підлисся

Делегація із Надбужжя вшанувала  Маркіяна Шашкевича на Білій горі поблизу Підлисся

Перша неділя серпня є днем вшанування будителя і світоча Галичини о. Маркіяна Шашкевича. Нагадаємо, що у свій час , з нагоди 100-літніх уродин Маркіяна Шашкевича на Білій горі, поблизу с. Підлисся, встановлено на його честь високий  пам’ятний хрест.
Довгожителі Надбужжя розповідають, що щороку після відкриття цього пам’ятника люди пішою ходою, фірами добиралися на гору, щоб бути на прощі, вклонитися Шашкевичу.
Жителі навколишніх сіл пам’ятають  той час, коли до Маркіянового Хреста на Білій горі неможливо було доступити через кордони міліції. Коли Україна стала незалежною, святкування на честь будителя Галичини відновили.

У неділю, 6 серпня, на Золочівщину з’їхалися представники місцевих рад, аби пам’ятною ходою та спільною молитвою вшанувати постать о.Маркіяна Шашкевича.

Традиційно на Білу гору приїхала й чисельна делегація із Надбужжя: керівники району, представники політичних партій, громадських організацій, молодь, пересічні жителі.  Розпочалася проща на Маркіяновій горі із Архієрейської Божественної Літургії, після чого відслужили панахиду на могилі учасників визвольних змагань.

Завершилися заходи духовно-мистецький дійством «Світло Маркіяна» за участі творчих колективів: Бущини, Золочівщини, Пустомитівщини, Жовківщини та Брідщини.

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top