День довкілля на Львівщині відзначили проведенням толоки у лісгоспах області

З метою підвищення рівня свідомості українців в питаннях, що стосуються збереження безпеки навколишнього середовища щороку в третю суботу квітня починаючи з 1998 року  відзначається День довкілля. 

До заходів, спрямованих на поліпшення стану навколишнього середовища, озеленення, збереження територій природно-заповідного фонду, поширення екологічних знань долучились спеціалісти державних  лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ, а також депутати рад різних рівнів, працівники структурних підрозділів Львівської обласної державної адміністрації, громадськість, ЗМІ.

У проведенні Дня довкілля у Буському лісгоспі активну участь взяли працівники Департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва,  Департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства, Департаменту внутрішньої та інформаційної політики, Департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА (загалом 48 чол.), працівники Буської РДА та депутати Буської районної ради. Загалом учасники посадили 2,5тис. шт. сіянців сосни звичайної і 1тис.  шт. сіянців дуба звичайного на площі 1,7га.

У Ожидівському лісництві висадили  понад 4 тис.шт сіянців сосни звичайної і 2 тис.шт. сіянців дуба звичайного. Участь в акції взяло понад 80 працівників Львівської обласної прокуратури з сім’ями, які вже вдруге долучились до посадки лісів.

У Самбірсьому лісгоспі День довкілля відзначили з проведення толоки в Рудківському Дендропарку. До прибирання Дендрологічного парку м. Рудки долучилися працівники Департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження з апарату Львівської облдержадміністрації.   Головний лісничий ДП «Самбірський лісгосп» Півторак О.Я. провів з гостями екскурсію краєвидами парку, розказав про його історію, основні види деревних та чагарникових порід, яких в розсаднику налічується понад 200 видів, серед них магнолія кобус, тюльпанове дерево, багряник японський, форзиція, айва, різні види спіреї  тощо. На території дендропарку існують два розсадники, де проводяться роботи по вирощуванню посадкового деревно-чагарникового матеріалу, для створення ландшафтів та потреб лісгоспу в посадковому матеріалі. Після ознайомчо-пізнавальних екскурсій  запрошені приступили саме до основного заходу даної акції – толоки. Було прибрано від побутового сміття і очищено від сухих гілок територію парку.

У Таданівському лісництві участь в акції взяли понад 30 волонтерів Львівської області та 25 співробітників з Львівського обласного центру зайнятості. Учасниками висаджено понад 8 тис.шт. сіянців сосни звичайної і 4 тис.шт . сіянців дуба звичайного.

У  День  довкілля  ДП «Львівський лісгосп» спільно з представниками  апарату Львівської ОДА, Департаментів охорони здоров’я, освіти та науки, культури та спорту, соціального захисту населення, представниками громади Мурованської ОТГ на території Винниківського, Лапаївського, Липниківського лісництв було проведено низку заходів, а саме: у «Кам’янопільському лісі» (квартал 3 Винниківського лісництва)  та у заказнику місцевого значення «Чортова скеля» (квартал 14 Винниківського лісництва) було висаджено близько 2 тисяч дерев дуба звичайного, прибрано лісові насадження вздовж дороги Львів-Винники, у лісових масивах, які межують із автомобільними дорогами Лапаївка-Оброшино та Липники-Деревач.

У Славському лісгоспі до  Дня довкілля організовано захід під назвою «Дерево життя». Участь у Акції взяли представники Славської об’єднаної територіальної громади, учні Тухлянського шкільного лісництва, працівники лісгоспу. Спільними зусиллями було посаджено лісові культури ялиці, бука, явора та модрини в кв. 24, вид. 40 в Головецькому лісництві на площі 5,5га.

В рамках відзначення Дня Довкілля в ДП «Рава-Руський лісгосп» учнями Волицького, Немирівського шкільних лісництв, громадами сіл Потелич, Хлівчани, працівниками ДП «Рава-Руський лісгосп» проведено посадку лісу в Хлівчанському та Потелицькому лісництвах. На площі 4,3 га висаджено 25 тисяч сіянців сосни звичайної, дуба черещатого, бука лісового.

Лісничим Підгородцівського лісництва НПП «Сколівські Бескиди» Василем Яромієм та директором Народного Дому с.Підгородці Оксаною Демків було організовано висаджування кленів-явора, дубів та калини на території садиби народного дому с.Підгородці. Всього висаджено 40 дерев та 8 кущів. До акції долучилися: учні 2 класу Підгородецької школи, заступник начальника відділу «Сколівське бюро правової допомоги» Стрийського МЦ з надання БВПД Віра Андрейків, інспектори з ОПЗФ Підгородцівського лісництва, працівники НД с.Підгородці та небайдужі до довкілля жителі села.

У ДП «Жовківський лісгосп» відбулися два масштабні лісовідновні заходи у Соснівському та Любельському лісництвах. У Соснівському лісництві, уже традиційно, садили свій ліс працівники фірмового магазину «Columbia» та об’єднання компаній «Octo Via Group». Незмінним організатором виступив Ігор Дулин. Щороку навесні та восени вони приїжджають на лісокультурну кампанію у Соснівське лісництво. Дана посадка для багатьох з них була вже сьомою у Жовківському лісгоспі. Цього року до заходу приєднались 60 учасників.

У Любельське лісництво посадити лісові культури приїхали керівники та працівники департаментів та структурних підрозділів Львівської ОДА, зокрема, Управління фізкультури та спорту, Департаменту фінансів, Департаменту з питань цивільного захисту та Державного архіву Львівської області. Загалом усіх було понад 50 осіб. В результаті спільної праці у Соснівському лісництві висадили 11042 тис. сіянців. У Любельському лісництві висаджено 8790 тис. шт.

Загалом, у межах Акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» та Місячника озеленення, прибирання та благоустрою і Дня довкілля учасниками заходів:

– створено нові лісові насадження на площі 260,4га;
– всього висаджено більше 3млн. дерев в лісовому фонді;
– упорядковано паркових територій, скверів, алей на площі 49,4га;
– в межах населених пунктів висаджено 3866 дерев та 1044 кущів;
– створено нових газонів, квітників на площі 2,61га;
– ліквідовано 97 стихійних сміттєзвалищ;
– розчищено від сміття 20,5 км прибережних смуг;
– розчищено та упорядковано 40 джерел.

Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства дякує усім хто долучився до заходів Дня довкілля і закликає берегти природу рідного краю, не смітити в лісі та дотримуватись правил пожежної безпеки в лісах!

http://loda.gov.ua

Comments

comments

Залишити коментар

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top