День Героїв: бущани вшанували тих, хто захищав і захищає Україну

День Героїв: бущани вшанували тих, хто захищав і захищає Україну

Вчора, 23 травня, в Буському РНД відбулися урочистості з нагоди відзначення Дня Героїв.
На свято прибули ветерани національно-визвольної боротьби ОУН, УПА, Спілки політичних в’язнів та репресованих, сучасні захисники Української держави – учасники АТО та ООС, керівники органів влади району, депутати районної та міської рад, пластуни Станиці Красне НСОУ, учні буських шкіл, громадськість, ЗМІ.
Голова райдержадміністрації Петро Мороз та заступник голови райради, учасник бойових дій Роман Фурда пригадали присутнім історію виникнення Свята Героїв, розповіли про видатних борців за українську незалежність, подякували за мужність і жертовність вже літнім ветеранам та сучасним героям, які зі зброєю в руках боронять нашу державу на сході.
Керівники разом з Буським військовим комісаром Ігорем Томачуком вручили нагрудний знак “Учасник АТО” військовослужбовцям: сержантові Ігорю Гензі, солдатам Андрію Шаблію та Олегу Габі. Слова вдячності та квіти отримала від посадовців мати героїні Небесної Сотні Ольги Бурої – Надія Матвіїв.
Надалі учасники заходу вшанували хвилиною мовчання усіх Героїв, які віддали своє життя за Україну. Серед них: військовослужбовці Василь Ковалик з Яблунівки та Володимир Колтун з Полонич, які загинули під Зеленопіллям на Луганщині 11 липня 2014 року, учасниця Революції Гідності Ольга Бура, яка допомагала на Майдані в Києві відстоювати державність та померла у київській лікарні від поранення 10 березня 2014 року. А ще сотні тисяч, мільйони українців, які впродовж століть боротьби віддали своє життя за волю.
Корзини квітів до пам’ятника Незалежності та меморіалу Небесної Сотні встановили учасники АТО Ігор Генза та Андрій Шаблій, представники молодого покоління – пластуни.
Захід до Дня Героїв продовжила змістовна концертна програма з низки патріотичних пісень та перегляд документального фільму про генерал-хорунжого, головнокомандувача Української повстанської армії Романа Шухевича.
Ведучими свята були: Любов Огороднік та Ірина Калиновська.

Перед початком заходу його учасники мали нагоду ознайомитися з документальною та книжковою тематичною виставкою, присвяченою звитяжній боротьбі українців за свою державність.

Довідково. День Героїв відзначають вже понад сімдесят років. Ще у суворі роки німецької окупації українці на чолі з ОУН вшановували пам’ять Героїв. У 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив відзначити 23 травня як День Героїв. Воно було покликане відродити в українців героїчний дух минулих поколінь, які дали нашій історії яскраві приклади героїзму лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, січових стрільців та вояків Армії УНР, УПА та діячів ОУН.

Чому саме травень обрано для вшанування Героїв? Тому що в травні віддали своє життя у визвольній боротьбі такі найкращі сини України XX століття:

З травня 1924 року – головний ідеолог державної самостійності України початку XX століття, один із співавторів ідейних засад українського націоналізму Микола Міхновський (родом з Полтавщини);

25 травня 1926 року в Парижі від кулі більшовицького агента загинув головний провідник української національно-визвольної боротьби 1917-21 років Симон Петлюра (родом з Полтави);

23 травня 1938 року в Ротердамі вибух бомби, підкладеної агентом НКВС, обірвав життя організатора українського націоналістичного руху, засновника та першого Провідника УВО та ОУН полковника Євгена Коновальця (родом зі Львівщини).

У роки німецької, а згодом радянської окупації цей день відзначався у підпіллі та в українській діаспорі. З проголошенням незалежності День Героїв відзначається в Україні. Українські герої поставили свободу рідного народу понад свої особисті інтереси і присвятили власне життя служінню українській нації.

Українські герої – це прості люди, жінки та чоловіки, хлопці та дівчата, діти та літні люди, які стали до лав: руських дружин великого князя Святослава і короля Данила, козацьких полків Богдана Хмельницького, Івана Мазепи, Івана Виговського, Української Галицької Армії, Мирона Тарнавського Січових стрільців, Дмитра Вітовського, армії Української Народної Республіки, Симона Петлюри Організації Українських Націоналістів, Євгена Коновальця і Степана Бандери, Української Повстанської Армії, членів визвольного руху, шестидесятників, активістів Небесної сотні, воїнів АТО.

Колоніальне минуле, в якому перебувала Україна, залишило у спадок світоглядну систему, яка ґрунтувалася на цінностях, шкідливих для розвитку Української Нації, заперечувала її існування та право на вільне життя. Прикладом цього можна назвати відзначення чужих свят, вшанування чужих героїв, написання відповідно до чужих ідеологічних засад історії, підручників, книжок, фільмів.

У всіх народів є система свят, що возвеличують подвиги співвітчизників, бо на цьому будується світогляд, культура, та виховання нації. Відзначення Дня Героїв – це свідчення твердої волі українського народу йти накресленим Героями шляхом боротьби до найвищої мети – незалежності, розквіту і слави української самостійної соборної держави. У цей день небайдужі та вдячні нащадки вивішують національні прапори для вшанування пам’яті борців за свободу кожного українця, за кращу долю та волю України і з повагою та почуттям власної гідності промовляють: «ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ! СЛАВА УКРАЇНІ!».

http://busk-rda.gov.ua/

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top