День соборності України відзначили сьогодні у Буську

День соборності України відзначили сьогодні у Буську

День Соборності — свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Офіційно відзначається з 1999 року.

Свято встановлено в Україні «…враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…» згідно з Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року .

Сто років тому, 22 січня 1918 року, IV Універсалом Центральної Ради було проголошено незалежність Української Народної Республіки.Роком пізніше, 22 січня 1919-го, у Києві на Софійській площі був оприлюднений Універсал Директорії Української Народної Республіки, так званий Акт Злуки про об’єднання українських земель в єдину Україну.

Сьогодні у Буську з нагоди відзначення 99-ї річниці Дня Соборності України  відбувся урочистий захід. В сесійній залі Буської районної ради зібрались працівники установ та організацій району, держслужбовці, представники місцевого самоврядування , громадських організацій , старшокласники Буський шкіл.

Перед учасниками заходу виступив голова Буської районної ради Богдан Глова і розповів про  історичні події 1918-1919 років, про передумови та хід створення об’єднаної Української держави.

 

Привітав усіх учасників урочистості з Днем соборності та наголосив на великому значенні Акта злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки голова РДА Петро Мороз.

 

 

З цікавістю усі присутні у залі переглянули документальний тематичний  фільм про історичні події сторічної давності, які стали одним з ключових етапів українського державотворення та відновлення Української державності 24 серпня 1991 року.

 

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top