День святого Андрія відзначається 13 грудня і є одним зі свят в циклі зимових православних свят

День святого Андрія відзначається 13 грудня і є одним зі свят в циклі зимових православних свят

День Андрія, який відзначається 13 грудня, одне з найважливіших християнських свят не тільки взимку, але і на протязі всього року. Ми розповімо про історію та традиції свята, а також поділиться найкращими привітаннями, подарунками та нагадає молитву на День Андрія.

День святого Андрія Первозванного – історія свята

Свято Святого Андрія зародилося ще в дохристиянські часи і прийняло сучасні обриси у часи раннього Середньовіччя. Присвячене святому Андрію Первозванному – одному з апостолів Ісуса Христа, який був на тому місці, де згодом виник Київ. День святого Андрія відзначається 13 грудня і є одним зі свят в циклі зимових православних свят, що відзначаються під час Різдвяного посту. Приміром, у католицькій традиції День святого Андрія знаменує старт передріздвяного посту.

Прикмети на День Андрія Первозванного

Прикмети на День Андрія були пов’язані переважно з прогнозом погоди. – якщо 13 грудня йде сніг, вважається, що зима буде досить затяжною і холодною; – якщо сніг не випав до Дня Андрія, варто сподіватися на теплу зиму; – хмари низько пливуть по небу – до майбутніх холодів; – якщо кішка цього дня особливо старанно вмивається – погода буде ясною, але холодною; – поява на небі яскравого сонця обіцяє багатий урожай на майбутній рік. Що не можна робити в День Андрія З Дня Андрія до самого Нового року або Хрещення не можна займатися прядінням і ткацтвом, щоб не накликати біду. Всі інші заборони на Андрія Первозванного лунають з боку церкви. І пов’язані вони переважно з ворожінням. З точки зору церкви, на Андрія Первозванного не можна гадати.

Що подарувати Андрію на день ангела

Чоловіки з іменем Андрій, згідно з астрологією, люблять мистецтво, кіно і театр, займаються живописом або співом, крім того, нерідко захоплюються спортом – футболом або шахами. Тому на День Андрія можна подарувати: курс малюнка і живопису, майстер-клас з більярду, роуп-джампінг, заїзд на картингу, урок гри на гітарі або барабані. Синонім Дня ангела – іменини, тому доречно зробити подарунок, пов’язаний з ім’ям: іменний стакан для віскі, рушник або банний халат з персональною вишивкою, термокружка з принтом, іменна флешка.

Ворожіння на Андрія

Саме в ніч на 13 грудня можна було ворожити на судженого і не боятися гніву церкви. Вважалося, що саме в цю ніч до дівчат приходить у снах її майбутній обранець. Також на свято Андрія робили прогноз на всю зиму і визначали прогноз на холодну пору року. Одним з найпопулярніших є ворожіння на ім’я судженого: – У ніч на 13 грудня поклади під подушку мішечок з написаними на окремих листках паперу чоловічими іменами (11 імен на свій розсуд, можеш вибирати друзів-знайомих, а один папірець залиш порожній). Вранці 13 грудня витягни один з листків. Яке ім’я випаде – так і зватимуть твого майбутнього чоловіка. Якщо тобі дісталася “пустушка”, означає ім’я судженого поки залишається таємницею. – Вважають, що чоловік, який присниться дівчині в ніч на 13-е грудня, стане її чоловіком. Тому постарайся запам’ятати того, кого побачиш уві сні. А щоб наснився суджений, перед сном обов’язково подумай про людину, яка дорога твоєму серцю. – Візьми жменю конопляного насіння, вийди опівночі на вулицю, і три рази пройдись навколо будинку, розсипаючи насіння і примовляючи “Я, святий Андрію, Конопельки сію! Дай же, Боже, знати, з ким весілля грати”. І наречений тобі точно присниться!

Comments

comments

Залишити коментар

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top