Депутати Буської районної ради прийняли Звернення до Прем’єр- міністра України щодо регулювання тарифів на пасажирські перевезення

Депутати Буської районної ради прийняли Звернення до Прем’єр- міністра України щодо регулювання тарифів на пасажирські перевезення

Сьогодні депутати Буської районної ради одностайно прийняли Звернення до Прем’єр-міністра України щодо регулювання тарифів на пасажирські перевезення. Подаємо текст Звернення.

 

                                                                      Прем’єр-міністру України

                                                                      Володимиру Гройсману

 

                                                                                                      ЗВЕРНЕННЯ

                                                   щодо регулювання тарифів на пасажирські перевезення 

Кабінет Міністрів України своєю постановою №240 від 25 березня 2015 року скасував державне і муніципальне регулювання тарифів на пасажирські перевезення, за винятком залізничних. Згідно із цим документом із постанови Кабміну №1548 від 25 грудня 1996 року «Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)» було виключено пункт про те, що обласні органи державної виконавчої влади, а також Київська та Севастопольська міськдержадміністрації мають право встановлювати і регулювати тарифи на перевезення пасажирів і багажу автобусами, які працюють у звичайному режимі руху, в приміському та міжміському, внутрішньо обласному сполученні.

Також виключено пункт про те, що обласні органи влади, Київська та Севастопольська міськдержадміністрації, виконавчі органи Львівської та Криворізької міських рад регулюють тарифи на перевезення пасажирів і вартість проїзних квитків у міському пасажирському транспорті – метрополітені, автобусі, трамваї, тролейбусі (які працюють у звичайному режимі руху).

Таким чином органи місцевої влади були позбавлені впливу на встановлення перевізниками тарифів на пасажирські перевезення, що унеможливило здійснення належного реагування на скарги громадян щодо підвищення цін на проїзд на автобусних маршрутах загального користування та ефективно вирішувати дані питання.

 З цього приводу Антимонопольний комітет України надавав Міністерству інфраструктури обов’язкові для розгляду рекомендації з метою недопущення встановлення необґрунтованих тарифів на послуги з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, проте «віз і далі там».

Одним із соціально значущих ринків, на яких протягом останнього часу в усіх регіонах України відбувається значне підвищення тарифів, є ринок послуг з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування.

Окрім цього, на сьогодні відсутня чітка норма, яка б зобов’язувала органи місцевої влади  здійснювати з певною періодичністю обстеження пасажиропотоку на маршруті або вимагати від ініціатора зміни тарифу надання результатів такого обстеження, що дає можливість нечесним перевізникам занижувати фактичний обсяг перевезення пасажирів. Цьому сприяє і відсутність контролю за видачею водіями квитків.

Отже, дане питання залишається нормативно неврегульованим, що може призвести до формування завищеного тарифу на перевезення пасажирів.

Враховуючи вищевикладене, просимо забезпечити внесення змін до відповідних нормативно-правових актів, які б передбачали механізм визначення достовірного обсягу перевезень пасажирів та недопущення свавільного підняття цін на пасажирські перевезення.

 

Comments

comments

Залишити коментар

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top