Депутати Буської райради підтримали звернення до керівництва держави щодо підтримки медичних працівників
Депутати Буської райради підтримали звернення до керівництва держави щодо
підтримки медичних працівників
Депутати Буської районної ради під час чергової 40 сесії, яка відбулася 27 травня 2020 року, прийняли Звернення до Президента України, голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України та міністра охорони здоров’я України щодо підтримки медичних працівників.
“Ми, депутати Буської районної ради, звертаємось з проханням захистити тих, хто опинився на передовій боротьби за життя українців.
Пандемія коронавірусної хвороби (COVID-19) є викликом як для держави в цілому, так і для лікарів і медичного персоналу закладів охорони здоров’я. Щоб протистояти поширенню хвороби, лікарі потребують забезпечення усім необхідним для допомоги пацієнтам і захисту себе та громадян.
Верховна Рада України ухвалила низку законів, якими передбачено виділення коштів для боротьби з пандемією. Однак їх реалізація вимагає ухвалення невідкладних рішень на найвищому державному рівні.
Не дивлячись на те, що з місцевих бюджетів, на скільки це можливо, виділяються кошти на підтримку медицини, зокрема на закупівлю засобів захисту, медикаменти, залучаються спонсори та меценати, суто з боку держави не достатньо належної підтримки, а саме щодо забезпечення в достатній кількості тими ж засобами індивідуального захисту належної якості. Є питання і до забезпечення тестами у належній кількості, а особливо вчасного досягнення результатів тестувань. Зрештою, повсякдень ризикуючи життям і здоров’ям, лікарі не в повній мірі отримали гарантії страхових виплат у разі захворювання на коронавірусну хворобу (COVID-19).
Окрім цього, не допрацьована вторинна ланка медичної реформи. Не враховано усі послуги медичної галузі, які пацієнтам надаються безкоштовно за скеруванням сімейного лікаря, за пакети яких оплачує кошти Національна служба здоров’я України. За деякі пакети послуг, за які НСЗУ сплачує медичним закладам за пролікованих пацієнтів, встановлені ціни занадто малі, що не дозволить втриматись на плаву усім медичним закладам, особливо в сільській місцевості. Тобто не враховано щільність населення по території, що не сприятиме достатній кількості послуг, а відповідно загрожуватиме закриттям медичних закладів, які розташовані не у великих містах. Немає належної диференціації медичних послуг, тобто панує так звана зрівнялівка. До прикладу, якщо прості пологи вартують 8136, то пологи з ускладненнями цю ж суму від НСЗУ, але реальні витрати більші. Це може призвести до небажання медичних закладів братись за складні випадки.
Враховуючи вищевикладене, просимо:
1. Забезпечити виконання законодавчих вимог щодо належних виплат усім медичним та іншим працівникам, залученим до протидії поширення коронавірусної хвороби. Вважаємо доцільним здійснювати виплати не за погодинними (чи похвилинними) розрахунками, а за фактом залучення до боротьби з коронавірусом.
2. Організувати на рівні держави централізоване забезпечення медичних та інших працівників, залучених до протидії коронавірусній хвороби, засобами індивідуального захисту належної якості і в необхідній кількості.
3. Організувати проведення масового тестування населення для отримання адекватного бачення епідемічної ситуації у всіх регіонах держави, а також збільшити кількість закладів з проведення дослідження зазначених тестів та відповідно пришвидшення отримання результатів тестування. Забезпечити медичних працівників необхідним для цього обладнанням і матеріалами.
4. Забезпечити прийняття законопроекту щодо обов’язкових страхових виплат для медичних працівників у разі захворювання на коронавірусну хворобу (COVID-19), а не лише у разі встановлення групи інвалідності. 5. Продовжити реформу вторинної ланки медицини з введенням усіх можливих пакетів послуг, які пацієнтам надаються безкоштовно за скеруванням сімейного лікаря, за пакети яких оплачує кошти Національна служба здоров’я України, та відповідно збільшення їх вартості, яку НСЗУ сплачує медичним закладам за пролікованих пацієнтів, та проведення диференціації за складністю випадків лікування”.
Comments