Депутати Львівщини звернулися до поляків з проханням відновити пам’ятник воїнам УПА у Грушовичах

Депутати Львівщини звернулися до поляків з проханням відновити пам’ятник воїнам УПА у Грушовичах

11 травня Львівська обласна рада ухвалила звернення щодо провокаційних дій та наруги над могилою українських воїнів у с. Грушовичі, що у Польщі. Відповідне звернення скерували до Маршалка Підкарпатського воєводства, воєводи Підкарпатського воєводства, старости Перемишльського повіту, Міністерства закордонних справ України, посла Республіки Польща в Україні та Генерального консульства Республіки Польща у Львові. Про це повідомлено на сайті ЛОР.

«З огляду на небувалий резонанс, що викликав факт руйнування українського пам’ятника, а також з метою негайного припинення будь-яких інсинуацій, ми, депутати обласної ради, висловлюючи думку широкої громадськості Львівщини, вимагаємо від Міністерства закордонних справ України взяти під особистий контроль реакцію офіційної влади Республіки Польща на вищезгаданий інцидент, звернутися до польських органів влади з вимогою провести належне розслідування та сприйняти цю справу як пріоритетну для забезпечення громадського спокою в країні, притягнути до відповідальності осіб, причетних до плюндрування могил і розпалювання ненависті на національному ґрунті», – йдеться у зверненні.

Також депутати висловили підтримку ініціативи Українського інституту національної пам’яті щодо припинення розгляду будь-яких звернень польських державних інституцій, окремих осіб чи громадських організацій про надання дозволів на встановлення нових польських пам’ятників та пам’ятних знаків чи реставрацію вже існуючих на території України.

У своєму зверненні депутати Львівщини закликали Уряд Польщі, Маршалка Підкарпатського воєводства, воєводу Підкарпатського воєводства, старосту Перемишльського повіту негайно вжити заходів для відновлення пам’ятника воїнам УПА в с. Грушовичі поблизу Перемишля, як зробила це українська сторона після знищення пам’ятника полякам у Гуті Пеняцькій.

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top