Держпродспоживслужба у 2019 році здійснюватиме перевірки операторів ринку без попередження

Держпродспоживслужба у 2019 році здійснюватиме перевірки операторів ринку без попередження

Державний контроль операторів ринку харчової продукції у 2019 році буде ризик-орієнтованим і здійснюватиметься без попереднього попередження суб’єктів перевірки, повідомила прес-служба Держпродспоживслужби .

“Заходи державного контролю у 2019 році здійснюватимуться без попередження (повідомлення) оператора ринку, крім аудиту та інших випадків, коли таке попередження є необхідною умовою забезпечення ефективності державного контролю”, – наголошується в повідомленні Держпродспоживслужби.
За даними відомства, у випадках, які становлять виняток, відомство повідомлятиме операторів за три робочих дні до перевірки.
Крім того, Держпродспоживслужба оприлюднила план перевірок на 2019 рік. Ознайомитися з документом можна на сайті відомства.
Як повідомлялося, в квітні-2018 набув чинності закон “Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин”. Згідно з ним, контроль став ризик-орієнтованим і має здійснюватися з періодичністю, достатньою для підвищення безпечності продуктів. Зокрема, підприємство, віднесене до високого ступеня ризику, перевірятиметься раз у квартал.
Набуття чинності цього закону передбачає готовність бізнесу до приходу представника органу контролю без попередження. Це не стосується аудиту системи НАССР – аудит постійно діючих процедур, заснованих на принципах НАССР, здійснюється за умови повідомлення оператора ринку не пізніше, ніж за три робочих дні до його проведення.
Раніше, відповідно до закону “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”, було передбачено обов’язок держоргану попередити підприємство про перевірку за 10 днів до її початку.
З 4 квітня 2018 року, в разі надходження звернення громадянина про порушення у сфері безпечності харчових продуктів, Держпродспоживслужба вправі здійснювати позапланові перевірки без отримання згоди органу державної влади, який здійснює формування політики в цій сфері (Державної регуляторної служби або Міністерства аграрної політики та продовольства).

 

Comments

comments

Залишити коментар

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top