До 9 листопада у Красному на елеваторі ПП”Західний Буг” встановлять фільтри на джерело викидів відходів сушки

До 9 листопада на елеваторі ПП”Західний Буг” встановлять фільтри на джерело викидів відходів сушки

Сьогодні, 7 листопада, чимала делегація посадовців у складі голови РДА Петра Мороза, голови районної ради Богдана Глови, начальника управління Держпродспоживслужби в Буському районі Ігоря Белея, головного спеціаліста державного нагляду санітарного законодавства Сергія Саченка, інспекторів Львівської обласної екологічної інспекції, журналістів та небайдужих жителів селища Красне, поспілкувалися із керівництвом приватного підприємства «ЗАХІДНИЙ БУГ».

Причиною такої спільної зустрічі стали чисельні скарги Красненської громади на викиди у повітря відходів зернообробки, від яких не один рік поспіль потерпають мешканці поселення цукровиків. Люди скаржились через частини шолухи від зернових, і їх кількість така велика, що за декілька годин вона покриває землю чималим шаром осаду. У будинках неможливо відкрити вікна, тут же частинки відходів опиняються у кімнатах, вкривають усе довкола, а що вже казати про дихальні шляхи людей, особливо алергетиків. Районна влада відреагувала на скарги практично миттєво, минулого тижня відбулося засідання районної комісії з техногенно-екологічної безпеки, яка після детального вивчення проблеми зобов’язала зернопереробні підприємства, розташовані на території смт Красне припинити шкідливі викиди в повітря. Проте, дане рішення комісії ПП”Західний Буг” проігнорувало.

Сьогодні посадовці та громада спільно з керівництвом вищезазначеного елеватора ПП”Західний Буг” оглянули територію підприємства та ознайомилися із роботою спецобладнання зерноочистки. Представник підприємства Юрій Одноріг особисто провів екскурсію елеватором, розповів що готовий усунути джерела забруднення та встановити належне фільтрувальне обладнання. Але чому цього не було зроблено до сьогодні, адже підприємство вже не один рік працює на нашій території, відповіді ми так і не отримали. Обласні екологи під час розмови із журналістами повідомили, що відповідного дозволу на викиди у атмосферу дане підприємство не має, більше того, нещодавно екологічна інспекція провела планову перевірку даного ПП , за її результатами було скеровано матеріали до суду, санкції передбачають штраф у розмірі від 17 до 34 тисяч гривень, після повторного такого порушення можливе звернення до суду – про припинення діяльності.

Після тривалих дискусій все таки вдалося досягнути спільної думки – керівництво ПП”Західний Буг”, зокрема Юрій Одноріг запевнив владу та громаду, що до 9 листопада зобов”язується встановити тимчасовий фільтрувальний елемент на джерело викидів, а також до 25 червня 2019 року організувати встановлення належної системи фільтруванння та оформити усі необхідні дозволи на викиди у атмосферу. Відповідний акт-зобов”язання оформили документально із підписами керівників району, представників громадськості та зазначеного підприємства.

Елеватор ПП “Західний Буг”

 

 

 

 

 

Сьогодні також відбулася зустріч із керівництвом ПрАТ “КРАСНЕНСЬКИЙ КХП”. Дане підприємство дозвіл на викиди в атмосферу має, окрім того, тут встановлено сучасні системи фільтрування, у цьому переконалися усі охочі під час екскурсійного ознайомлення з його роботою. Дане підприємство також перевірять інспектори екологічної інспекції, відповідні висновки опублікуємо на нашому сайті після завершення перевірки.

ПрАТ “КРАСНЕНСЬКИЙ КХП”

 

 

 

 

 

 

 

Операторська кімната ПрАТ “КРАСНЕНСЬКИЙ КХП”

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top