Древнє місто над Бугом відзначило 921-у річницю першої літописної згадки про нього в «Повісті минулих літ»

Древнє місто над Бугом відзначило 921-у річницю першої літописної згадки про нього в «Повісті минулих літ»

Вчора, 30 вересня, Буськ відзначив День міста. Концертами та забавами, атракціонами, спортивними заходами, божественними літургіями у місцевих храмах, святковою дискотекою.

А напередодні, у суботу, для найбільш стійких до примх погоди міщан організували перегляд фільму про Буськ та комедійну стрічку «DZIDZIO Контрабас».

Літочислення історії міста прийнято рахувати з дня першої документальної згадки про нього в 1097 році Нестором Літописцем у літописі «Повість минулих літ». Хоча, Світлина від Буське Радіомовленні.як свідчать щорічні розкопки археологічних експедицій під керівництвом науковця Петра Довганя, перші поселення на території сучасного Буська були ще в 4-6 століттях. Тому можна з впевненістю говорити, що Буськ – одне з найдавніших міст Київської Русі та є ровесником нашої столиці міста Київ і на кілька століть старшим від столиці Галичини міста Львова.
Саме в Буську почала працювати перша папірня – найдавніша з-поміж 146 відомих в Україні мануфактур із виробництва паперу, побудована у 1539–1541. Саме на її папері було надруковано Острозьку біблію (1581 р.) та «Апостол» Івана Федоровича (Федорова) 1574 р.). У 1411 році Буськ в числі перших міст Галичини отримав Магдебурзьке право.

Участь у поважному святі уродин Буська взяли: голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, Народний депутат України Михайло Бондар, голова райдержадміністрації Петро Мороз, голова районної ради Богдан Глова, депутати Буської міської ради на чолі з головою Ростиславом Сліпцем, представники сільських рад, мистецькі колективи народних домів. А ще чисельні гості, мабуть, з цілого району та області, аби спільно у великому родинному колі відзначити 921-річницю міста.
Вітаючи міщан з святом, Олег Синютка закликав усіх присутніх подякувати українським захисникам, завдяки яким відчуваємо мир і свободу, дочекатися їх повернення додому.
“Сьогодні, у цей день, коли у нас гарний настрій, погода, нам необхідно подякувати тим людям, які роблять для нас найважливішу річ – бережуть наші кордони. Вони роблять усе для того, щоб тут, у Буську, на Галичині, кожна людина могла відчувати краплинку миру, свободи. Я переконаний, що ми обов’язково дочекаємося наших захисників, які повернуться додому з перемогою, живі та здорові”, – зазначив очільник Львівщини.
Привітання цього дня лунали також від Буського міського голови Ростислава Сліпця, Народного депутата України Михайла Бондаря, голови районної ради Богдана Глови.
Родзинкою свята став виступ зіркових артистів: співачки Ольги Марченко, заслуженої артистки України Світлани Весни, гурту «Шосте чуття», які подарували учасникам святкувань масу незабутніх вражень і чудового настрою. Його згодом доповнила дискотека.

Ведучою святкового концерту до Дня міста була методист Буського РНД Любов Огородник.

Світлина від Ser General.

 

Світлина від Назара Турчина.

 

 

 

 

 

 

Світлина від Буське Радіомовленні. Ð¡Ð²Ñ–тлина від Буське Радіомовленні.

 

 

 

 

 

Світлина від Буське Радіомовленні.

Світлина від Буське Радіомовленні.

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top