Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ  у Буському районі

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ  у Буському районі

За підсумками моніторингу впродовж 6 тижня 2018 року в Буському районі на гострі респіраторні вірусні інфекції захворіла 251 особа (що на 54 випадки більше, як за попередній тиждень) в т.ч. дітей до 17р. – 183. Перевищення епідемічного порогу не зареєстровано.

Клінічно та лабораторно випадків грипу не підтверджено. Спостерігається зростання рівня захворюваності серед дітей шкільного віку в порівнянні з попереднім тижнем у 2 рази.
У Буському районі щеплення проти грипу отримала 31 особа з групи ризику (жителі Буського територіального центру соціального обслуговування).
Враховуючи нестійкі погодні умови у даний період, деяке зростання захворюваності серед дітей шкільного віку, аналіз стану захворювань на грип та ГРВІ в останні роки, можна передбачити другу хвилю їх зростання у другій половині лютого.

З метою попередження небажаних ускладнень, пов`язаних з захворюваннями на грип і ГРВІ слід дотримуватись наступних рекомендацій.

Основні правила профілактики :
1. Намагайтеся якнайменше перебувати поряд із людьми, які хворіють на застуду, мають нежить або кашель. Якщо захворіли Ви, тримайте дистанцію поруч з іншими, щоб вберегти їх від хвороби. Уникайте місць скупчення людей, масових заходів. Одягайтеся по погоді. Стежте, щоб ноги не промокали, одежа захищала від холоду і вітру, носіть теплий головний убір та рукавички.
2. Захворіли — лишайтеся вдома. Якщо можливо, візьміть вихідний з роботи або навчання. Грип та простудні інфекції швидко передаються іншим, тож перебування хворого в людних місцях сприятиме поширенню інфекції.
3. Прикривайте ніс та рот під час кашлю та чхання ніс та рот ліктем або серветкою — це знизить ймовірність передачі інфекції іншим.
4. Часте миття рук допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі.
5. Намагайтеся не торкатися руками обличчя. Очі, рот та ніс для мікробів, як вхідні двері. На руках дуже багато мікробів та вірусів торкаючись ними обличчя ви збільшуються шанси потрапити в організм.
6. Привчіть себе до корисних звичок. Ретельно очистіть та продезінфікуйте поверхню, до якої часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах. Регулярно провітрюйте приміщення. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий. Стежте за достатньою тривалістю сну, будьте фізично активними, уникайте стресу, пийте багато води та харчуйтеся поживною вітамінізованою їжею.
7. При перших проявах застуди одразу ж ізолюйте себе, чи того, хто захворів від оточуючих. Викличте лікаря. Тільки лікар зможе правильно оцінити важкість стану, поставити діагноз та призначити правильне лікування.

Найкращий спосіб вберегтися від сезонного грипу — щорічна вакцинація.

Буське районне лабораторне відділення
Бродівського МРВ ДУ “ЛОЛЦ МОЗ України”

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top