Епідемічна ситуація у Буському районі щодо захворюваності на грип та ГРВІ

Епідемічна ситуація у Буському районі щодо захворюваності на грип та ГРВІthumb_151160_news_m

За підсумками моніторингу впродовж 44 тижня 2016 року у Буському районі захворюваність на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції знаходиться на неепідемічному рівні. За період з 28.10 по 03.11.2016 року захворіло  90 осіб (на 2-є осіб більше  у порівнянні  з попереднім тижнем ). Інтенсивний показник на         100 тис. населення склав 193,9 при епідпорозі 243,98 перевищення обласного епідпорогу не зареєстровано. Питома вага захворілих дітей до 17 років становить 65,5%.  

З початку епідсезону з 30.09.16р. в районі захворіло на гострі респіраторні вірусні інфекції 445 осіб, в т.ч. 299 дітей до 17 років (67,2%). Із загального числа захворілих, в інфекційні стаціонари Буської ЦРЛ, ЛОІКЛ госпіталізовано 29  осіб (6,5%), з них  19 дітей  до 17 років.

В зв’язку з початком епідемічного сезону одночасно нагадуємо.

Грип – гостра вірусна хвороба з повітряним механізмом передачі збудника інфекції, яка характеризується ураженням дихальних шляхів із вираженою інтоксикацією, гарячкою і помірними катаральними ознаками, високим епідемічним потенціалом, що зумовлює його епідемічне і пандемічне поширення. Віруси грипу належать до родини ортоміксовірусів. Люди є резервуаром і джерелом збудника інфекції вірусів грипу. Епідеміологічно важливими є хворі на клінічні форми і без клінічних ознак хвороби. Період заразливості людини при сезонному грипі починається за 1 добу до появи симптомів і триває 3-7 днів. Поширення вірусу відбувається повітряно-крапельним і контактно-побутовим шляхами, вхідними воротами є слизові оболонки очей, носа, рото- та носоглотки. У першому випадку вірус поширюється з краплями, що утворюються під час дихання, розмови, чхання, кашлю в радіусі 1 м від хворої особи. Чинниками передачі при контактно-побутовому шляху є руки, предмети загального користування, а також будь-які інші поверхні, особливо горизонтальні. Віруси сезонного грипу нестійкі у довкіллі, знищуються  стандартними спирт- і хлорвмісними дезінфекційними засобами протягом 30секунд. Інкубаційний період в середньому становить 3-5 днів. Симптомами грипу можуть бути –  підвищення температури тіла впродовж 2- 4 днів, кашель, біль у горлі, м`язовий біль, головний біль, остуда (озноб), втома,нудота, блювання, діарея. Сприйнятливість населення до грипу є загальною і високою. До групи ризику відносяться діти, вагітні жінки, особи старшої вікової групи з хронічними хворобами серцево-судинної та дихальної систем, професійні групи (медичні працівники та ін.). Ускладненнями можуть бути пневмонії, ангіни, отити.

В епідсезоні 2016 – 2017 років, за даними ВООЗ, вірогідно будуть  циркулювати у Північній півкулі, в тому числі й на території України наступні штами вірусів:

– А/Каліфорнія/7/2009(H1N1) pdm09-подібний вірус;

– A/Hong Kong /4801/2014 (H3N2) подібний вірус;

–   вірус B/Brisbane/60/2008.

Також у цей період  є  ризик захворіти   іншими грипоподібними захворюваннями. Актуальними збудниками ГПЗ є рино-, ентеро-. аденовіруси, віруси парагрипу, РС –вірус, метапневмо- і бокавіруси, майже третина ГПЗ досі залишаються невизначеними.

Серед профілактичних заходів велике значення мають:

– регулярні провітрювання  приміщень  та  вологі прибирання, як у помешканні, так і в робочих приміщеннях, що дозволить не залишати навколо себе живі віруси й бактерії, які є активними впродовж декількох годин після перебування у приміщенні хворої людини;

– дотримання правил гігієни – часто мити руки з милом, у період загрози вірусної інфекції  або обробляти їх дезінфікуючим розчином із вмістом спирту (дезінфікуючі спреї, гелі та гігієнічні серветки). Витирати носа при нежиті необхідно одноразовими серветками, які одразу викидати у смітник.

Для того, щоб попередити випадки ускладнень і тяжких наслідків необхідно своєчасно звертатися за медичною допомогою в лікувально-профілактичні заклади.

Не забувайте, самолікування небезпечне для здоров`я.

Специфічна профілактика грипу.

Важливим засобом профілактики грипу є вакцини. У вакцинованих осіб зменшується ризик виникнення важких випадків грипу, ускладнень, летальних випадків. Вакцинація знижує показники захворюваності не тільки на грип, а й гострими респіраторними захворюваннями (ГРЗ), викликаними іншими вірусами. 

Буське РЛВ Бродівського МРВ ДУ “ЛОЛЦМОЗ України”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments

comments

Залишити коментар

BannerFans.com BannerFans.com BannerFans.com BannerFans.com BannerFans.com BannerFans.com BannerFans.com BannerFans.com

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top