Епідеміологічна ситуація із захворюваності на гострі кишкові інфекції у Львівській області та Буському районі – нестійка

Епідеміологічна ситуація із захворюваності на гострі кишкові інфекції у Львівській області та Буському районі – нестійка

У Львівській області та Буському районі ситуація із захворюваності на гострі кишкові інфекції залишається нестійкою, спостерігається тенденція до зростання захворюваності етіологічно не розшифрованих ГКІ. Впродовж 7-ми місяців 2017 року у Львівській області зареєстровано 4419 випадків ГКІ з інтенсивним показником на 100 тисяч населення 174,97 проти 3877 випадків з інт.пок. 153,88 за аналогічний період минулого року. У Буському районі – 76 випадків з інт. показником на 100 тисяч населення 163,42 проти 56 випадків з інт. показником 120,63 за аналогічний період 2016 року. Спостерігається зростання захворюваності у Львівській області на гострі кишкові інфекції на 13,7%, а у Буському районі – 35,4%. В сумі ГКІ гастроентероколіти встановленої етіології складають 45,2% ( у районі – 68,4%), невстановленої етіології – 54,8 % (у районі -27,6%). Питома вага захворілих на ГКІ серед дітей 0-17 років складає 74,2% (у районі – 66%), з найвищим показником у віковій групі 1-4 роки – 59,7% (у районі – 41%).
В сумі гострих кишкових інфекцій захворювання, які спричинені ротавірусами складають 39,1%, а у районі – 21% . Питома вага захворілих на цю нозологію серед дітей 0-17 років складає 97,9% (у районі – 72%), з найвищим показником у віковій групі 1-4 роки – 68,1% (у районі – 57,15).
У структурі діарейних захворювань на кампілобактеріоз припадає 15-20%, що говорить про його поширеність та епідеміологічну значимість.
Насторожує факт зростання захворюваності на гострі кишкові інфекції, викликані невстановленими збудниками і неточно визначені харчові токсикоінфекції на 21,1%, серед дитячого населення 0-17 років на 39,2%. У м.Львові вказані показники зросли відповідно на 20,5 % та 48,4%.
З метою своєчасного виявлення етіологічного чинника, зниження рівня ГКІ невстановленої етіології та етіологічної розшифровки даної нозології є необхідність вірусологічного дослідження біоматеріалу від хворих, які знаходяться на стаціонарному лікуванні в інфекційних відділеннях ЛОІКЛ, Буської ЦРЛ з дисфункцією кишківника на виявлення антигену ротавірусів, аденовірусів, вірусу гепатиту А та бактеріологічного дослідження на кампілобактеріоз, а також паразитологічного дослідження біоматеріалу на виявлення збудників гельмінтозів та протозоозів (у т.ч. криптоспоридозу, ізоспорозу, лямбліозу). Ці дослідження можуть проводитись на договірній основі в ДУ «ЛОЛЦ МОЗ України».

Буське районне лабораторне відділення 
Бродівського міжрайонного відділу
ДУ “ЛОЛЦ МОЗ України” 

Comments

comments

Залишити коментар

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top