Фейк про цьогорічне вбивство самки лося у Буському районі – помилка чи спроба дискредитації мисливських господарств?

Фейк про цьогорічне вбивство самки лося у Буському районі – помилка чи спроба дискредитації мисливських господарств?

Вчора, 18 лютого, у низці інтернет-ресурсів було подано недостовірну інформацію про вбивство браконьєрами вагітної самки лося на території мисливських угідь ДП “Буський лісгосп”. Насправді даний випадок трапився минулого 2019 року і ми повідомляли про це .

Як розповів у коментарі для Буського Радіо головний мисливствознавець Буського району Володимир Хомич, після негайної реакції Державного підприємства “Буське лісове господарство” на цю можливу провокацію, зазначену статтю видалили, проте спростування, згідно канонів професійної журналістики так і не оприлюднили!

Головний мисливствознавець району Володимир Хомич припускає, що це може бути пов”язано із Проектом Закону № 2232 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, які стосуються підготовки собак мисливських порід до полювання, а також регулювання чисельності деяких видів диких тварин» – законопроект, який ще більше затягує зашморг на шиї знесиленого мисливського господарства. І такі фейкові закиди, можливо, публікуються свідомо з метою дискредитації мисливських господарств.

На перший погляд все добре, але насправді це не зовсім так!  Проект Закону № 2232 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, які стосуються підготовки собак мисливських порід до полювання, а також регулювання чисельності деяких видів диких тварин», автором якого є народний депутат від партії «Слуга народу» О.А. Качура, скасовує ст. 33 Закону «Про мисливське господарство та полювання» (яка регулює питання шкідливих для мисливського господарства видів тварин: вовка, лисицю, бродячих собак та сірих ворон).

Цікаво й те, що Комітет Верховної Ради з екологічних питань не прислухався до зауважень фахівців із мисливського господарства, знехтував їхньою думкою щодо недоцільності цих поправок і цілком погодив та підтримав зміст Законопроекту. Тепер доля мисливського господарства залежить від голосування депутатів у сесійній залі. Але ні для кого не є таємницею, як часто голосують наші обранці за Закони, особливо, на їхню думку,  другорядні.

А тепер про важливі деталі

До теперішнього часу, відповідно до Закону та й на практиці, охороняють мисливські угіддя від небажаних для мисливського господарства хижаків переважно єгері, впродовж усього року. Це входить до посадових обов’язків єгерської служби, бо мисливці, в більшості своїй, не цікавляться хижаками. По-перше, вполювати їх досить складно, наприклад, здичавілі зграї собак не підпускають до себе на десятки метрів, а лисицю дуже важко дістати з нори без спеціально навченого собаки, а по-друге, зиску з такого полювання – ніякого. Але згаданий Законопроект скасовує ст. 33 і забороняє виконувати цю роботу єгерям. Тож у разі прийняття цих поправок, полювання на лисицю та вовка буде дозволено виключно у мисливський сезон і за дозволами – відстрільними картками на кожен вид окремо і за відповідну платню, а регулювання здичавілих собак та сірих ворон у мисливських угіддях буде взагалі заборонено.

До чого це призведе, – знає кожен мисливець та користувач мисливських угідь, знає Держлісагентство, Мінекоенерго та ветслужби, знають люди у селах, які межують із мисливськими угіддями і які з кожним роком все більше потерпають від свавілля цих хижаків.

А призвести це може до різкого збільшення й до того немалої чисельності хижаків в угіддях, які знищують диких тварин, у тому числі, червонокнижних, лисиці є основними переносниками смертельної хвороби – сказу, який набирає обертів з кожним роком і дістався вже столиці.

Напади вовків на місцеве населення та їхню домашню худобу почастішали, про такі випадки постійно повідомляють ЗМІ. Все це загрожує здоров’ю людей та призводить до величезних економічних збитків. Такого собі не може дозволити жодна країна Європи, вони ще пів століття тому зменшили чисельність цих хижаків до мінімуму і підтримують його донині.

Вовки і лисиці – це окрема тема. Вся Європа нині розгортає програми по боротьбі з цими хижаками, маючи їхню щільність у кілька разів меншу за нашу. А ми тільки-но і робимо, що забороняємо. А це шлях у прірву, так вважають відомі світові експерти.

Але це ще не всі заборони, які передбачає Законопроект 2232. 

Заборона випробування та іспитів мисливських собак, яка теж передбачена цим проектом, призведе спочатку до появи на полюваннях собак, які взагалі не знайомі з об’єктом полювання, як наслідок збільшення підранків дичини та загибелі самих чотирилапих помічників мисливців.

 

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top