FM-мовлення громад має бути і в Буському районі!

FM-мовлення громад має бути і в Буському районі!

Наприкінці квітня регулятор ухвалив рішення про затвердження конкурсних умов та оголошення конкурсу на вільні FMрадіочастоти в 11 областях України. 

З метою реалізації проекту радіо громад Національна рада планує виставити на конкурс 21 радіочастоту малої потужності (від 0,03 до 0,1 кВт) в 11 областях України, серед яких Донецька, Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська(5 частот), Київська, Луганська, Львівська(3 частоти: смт Красне, м.Дрогобич, м.Жидачів), Сумська, Тернопільська, Хмельницька, Черкаська(4 частоти).

«Це вже четвертий спеціалізований конкурс, який ми ініціюємо задля розвитку місцевого радіомовлення, щоби місцеві громади отримували локальний, гіперлокальний контент», – підкреслив під час засідання член Національної ради Сергій Костинський. Ключові умови: трансляція в ефірі не менше 15% передач місцевого значення від загального обсягу власного мовлення, ретрансляція лише програм UA: Суспільне мовленняUA:Українське радіоРадіо “Промінь”Українське радіо 3 Культура.

Частоти для Львівщини, виставлені на конкурс:

☆ Львівська / Красне – 87,5 МГц

☆ Львівська / Дрогобич – 99,4 МГц

☆ Львівська / Жидачів – 99,9 МГц

Також заплановано оголошення в найближчий час великого конкурсу на FM-частоти з метою розвитку мереж загальнонаціональних і регіональних мовників.

Одними з ключових конкурсних вимог до програмної концепції мовників визначено, що не менше як 15% програм власного мовлення мають становити інформаційні передачі місцевої тематики. Дозволяється ретрансляція лише програм Суспільного мовлення.

11 років переписки, обіцянок та розчарувань – порятунком став проект “Радіо громад”

Зазначимо, що Редакція Буського радіомовлення з 2007 року працювала над отриманням ліцензії для мовлення на FM-частоті. Сотні листів, звернень від громадських організацій, голів адміністрації та районної ради, народних депутатів… та все марно.

Справа зрушилась у 2017 році. 18 січня 2017 року Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики на черговому засіданні підтримав законопроект про мовлення громад, який має на меті сприяння становленню та розвитку в Україні мовлення громад як “третього сектора”мовлення поряд з комерційним та суспільним. Важливим фактором стало те, що Національна рада з питань телебачення і радіомовлення України визначила одним зі своїх пріоритетів розвиток місцевого мовлення.

Першим регіоном, де почали реалізовувати довгостроковий проект радіо громад, стала Сумщина. Завдяки такому проекту “Радіо громад” з’явилася реальна нагода врятувати місцеві редакцій проводового мовлення, бо в якому стані перебуває проводове мовлення сьогодні усім відомо…

На загальнонаціональному рівні було створено громадську спілку “ВСЕУКРАЇНСЬКА АСОЦІАЦІЯ МОВЛЕННЯ ГРОМАД”, до якої одразу долучилася і наша редакція. Паралельно із вступом у спілку ми підготували та подали у Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення пакет документів для прорахунку частоти. Згідно чинного законодавства більше року тривав прорахунок та міжнародна координація(дозвіл мали надати усі країни-сусіди України!) частоти для Редакції Буського радіомовлення.

Усі разом працювали на позитивний результат.

Паралельно із поданою документацією до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення протягом року було надіслано цілу низку листів-клопотань: від голови Львівської обласної державної адміністрації Олега Синютки; від Народного депутата України Михайла Бондара; від голови Буської райдержадміністрації Петра Мороза; спільний лист від голови Буської райдержадміністрації та голови Буської районної ради Богдана Глови. Усі разом клопотали про одне – прорахунок FM-частоти для Буського району. Також відбувалися чисельні зустрічі та переговори голови Буської РДА із представниками Національної Ради та Українського державного центру радіочастот, відбувалася справді активна підтримка на обласному рівні та навіть у стінах Верховної ради України.

Маленька перемога у великій справі, а попереду ще тонни паперової та технічної роботи.

Як ми повідомляли на початку своєї статті наприкінці квітня регулятор ухвалив рішення про затвердження конкурсних умов та оголошення конкурсу на вільні FM–радіочастоти в 11 областях Україн, серед яких є і наша. На сьогодні  триває робота над підготовкою пакету документів для участі Редакції Буського районного радіомовлення у конкурсі.

Comments

comments

Залишити коментар

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top