Герою України, одній із Небесної Сотні Ользі Бурій відкрили пам’ятну меморіальну плиту на фасаді школи в рідному Ріпнові

Герою України, одній із Небесної Сотні Ользі Бурій відкрили пам’ятну меморіальну плиту на фасаді школи в рідному Ріпнові

За участю голови райдержадміністрації Петра Мороза, голови районної ради Богдана Глови, почесного громадянина Буського району, майданівця Марії Матвіїв відбулося відкриття меморіальної плити Герою України, нашій землячці Ользі Бурій.
На подвір’ї Ріпнівської початкової школи, в якій колись навчалася героїня Небесної Сотні, 27 квітня було людно. Сюди прийшли місцеві мешканці на чолі з головою сільської ради Світланою Гриневич, духовні отці, прибули школярі з Нового Милятина, аби разом з родиною Ольги Бурої відкрити в її честь на фасаді школи меморіальну дошку, помолитися за українських героїв, які віддали своє життя за вільну, європейську, демократичну Україну.

Право урочистого відкриття дошки Ользі Бурій було надано керівникам РДА та райради Петру Морозу та Богдану Глові, Марії Матвіїв, родині Ольги Бурої. Обряд освячення виконали настоятелі місцевих храмів УГКЦ і УПЦКП отці Ігор Кухар і Степан Івануса.
У своєму виступі голова райдержадміністрації Петро Мороз згадав події Революції Гідності та подвиг Небесної Сотні, серед якої наша землячка Ольга Бура.
«Вже більше двох років минуло від трагічних подій на майдані в Києві, але пам’ять людська ніколи не забуде про Небесну Сотню – людей, які ціною свого життя розпочали новітню історію України, відстояли для кожного з нас право на вільне життя, вільні вибори, вільне обрання свого розвитку, право жити в демократичній, незалежній країні. Серед них – Ольга Бура, яка втратила своє життя в боротьбі за Україну.

І сьогодні ми відкриваємо меморіальну плиту цій молодій жінці, яка в такому юному віці пішла з життя, хоч ще могла радіти, любити, зробити багато хороших і корисних справ в житті.
Пам’ять про неї тепер вічно житиме в серцях односельчан, мешканців Бущини і України», – зазначив Петро Мороз.
Також керівник повідомив, що іменем Ольги названо вулицю у рідному селі, продемонстрував присутнім вже виготовлені таблички.
Надалі слово мали голова районної ради Богдан Глова, героїня Майдану, медична сестра Марія Матвіїв, Милятинський сільський голова Світлана Гриневич, сестра Ольги Катерина, душпастирі.
Завершився захід спільним виконанням церковного гімну України «Боже великий, єдиний…» та покладанням квітів до могили Ольги Бурої на місцевому кладовищі.

Інформаційні матеріали Буської РДА

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top