Грибовицьке сміттєзвалище закрили назавжди. Куди ж вивозять львівське сміття? Чи везуть міські ТПВ у Буський район?

Грибовицьке сміттєзвалище закрили назавжди. Куди ж вивозять львівське сміття? Чи везуть міські ТПВ у Буський район?1399710436_7626_img_0862

Трагедія на Грибовицькому сміттєзвалищі – це не лише біда для родин загиблих рятувальників, це величезна екологічна  катастрофа для Львова. Після пожежі на найбільшому в Україні сміттєзвалищі та зсуву, що забрав уже три життя, перед Львовом постає «незручне» питання: як не потонути у власному смітті?

Підприємство «АВЕ-Львів», що обслуговує місто, перестало вивозити сміття до Грибович, натомість «підкидає» відходи до звалищ в області.

Як заявляють у «АВЕ-Львів», везти сміття на багатокілометрові відстані незручно, адже машини не встигають забрати відходи зі всього Львова. Окрім того, сміттєзвалища області наразі також перенавантажені і мають свої екологічні негаразди.

Очільники районів та міських громад, куди тимчасово везуть львівське сміття, поки що ставляться з розумінням до критичної ситуації у обласному центрі. Для прикладу, міський голова Самбора Юрій Гамар зазначив:  “Звичайно, що ми підставили плече і поки що допомагаємо вирішити проблему зі сміттям. У нас укладаються угоди відповідно до чинного законодавства, нам будуть проплачувати за кожен кубічний метр вивезеного сміття 26 грн., як має бути. Також ви розумієте, що у нас є певні ліміти – ми хотіли би, щоб проблеми у Львові вирішилися якомога швидше, і щоб воно до нас не надходило, але наразі ми допомагаємо».

Незважаючи на толерантну думку чиновників, у громадах спостерігається тенденція до зросту рівня невдоволення. Зокрема, у Новому Роздолі, який в негативному значенні славиться своїми гудронами, громада повстала проти завезення львівських відходів.

З 2 червня львівське сміття дало про себе чути у Жидачеві. Так, місцеві активісти  розмістили у соцмережах обурливий пост:

“Усе дуже просто: непотріб зі Львова масово почали завозити на сміттєзвалище нашого міста! З вчорашнього вечора до Жидачева їздять львівські сміттєвози, але диво дивне, про це ані члени виконавчого комітету, ані більшість міських депутатів нічого донедавна не знали!”

У Новому Роздолі активісти також згуртовуються та впроваджують чергування на під”їздах до їхнього сміттєзвалища.

Також стало відомо, що цієї ночі жителі Сокаля не пропустили 4 авто-сміттєвози, які везли до них львівське сміття…

Згідно інформації офіційного сайту Радехівської РДА питання можливості тимчасового приймання твердих побутових відходів з м.Львова на місцевих сміттєзвалищах у Радехівському районі було розглянуто 6 червня на нараді, яку провів голова Радехівської райдержадміністрації Тарас Калита.У Результаті Радехівська міська рада повідомила, що, враховуючи завантаження першої черги полігону ТПВ в м.Радехів, в даний час полігон не розрахований на прийом додаткових об’ємів твердих побутових відходів.

БРОДИ. Із соцмереж дізнаємося, що активісти моніторять ситуацію щодо завозу твердих відходів з м. Львова на Бродівське 13240625_1619533705040157_3741926937171630516_nсміттєзвалище.
Понеділок 6 червня, станом на 15 год. дня жодна машини з Львівським сміттям на територію Бродівського сміттєзвалища не заїзджала. Такого висновку дійшли активісти поспілкувавшись з людьми котрі “працюють” та проживають на цьому ж сміттєзвалищі.
Завіз Львівського сміття інтенсивно здійснювався у вихідні дні.
Зі слів мера м. Броди Анатолія Белея сміття завозять без усяких угод та дозволів. Анатолій Андрійович обіцяв виставити охорону біля в’їзду на сміттєзвалище, щоб не пропускати та змушувати повертатися сміттєвози з непотребом назад до обласного центру.
13332825_1619533741706820_4844751859411434316_nЗавезено уже чимало. Гори гнилого, мокрого, смердючого сміття лежать вздовж дороги.

Варто зазначити, що компанія «Аве-Львів» відмовилась повідомляти, куди саме у райони вивозиться сьогодні сміття зі Львова, пославшись на етичні міркування.

Чи везуть львівське сміття до нашого районного Верблянського сміттєзвалища?XD0Dp6kkDM8

У Буському комунальному підприємстві журналістам Буського радіо повіломили, що згідно рішення Виконкому Буської міської ради від 3.06.2016р надано дозвіл на прийом львівських ТПВ в об’ємі ло 5-ти сміттєперевізних автомобілів у день, терміном на 2 тижні. Відповідно Буське міське комунальне підприємство уклало угоду з  Львівським комунальним підприємством «Лев» на складування сміття на Верблянському сміттєзвалищі. За повідомленням очільника Буської міської громади Ростислава Сліпця таке рішення винесли на основі звернення Львівської міської ради у якому міська влада просила допомогти прийняти ТПВ у міру своїх потужностей…

На сьогодні на Верблянське сміттєзвалище вже завезли 15 машин із львівським сміттям – по 3 на день. Також важливою умовою є те, що у разі завезення надто великих об’ємів сміття міська влада може розірвати угоду. Ростислав Сліпець запевняє, що строк дії договору тільки 2 тижні і пролонгація неможлива!

DSC_0378

 

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top