Грип та його профілактика

Грип та його профілактика

За підсумками моніторингу  47 тижня (17.11.2017р. по 23.11.2017р.)  в Буському  районі на гострі респіраторні  інфекції захворіло 139 осіб,  в т.ч. дітей до 17 років  – 97, що на 2 випадки більше, як за попередній тиждень.  Інтенсивний показник на 100 тис. населення склав 298,89 при епідпорозі 217,68. Питома вага захворілих  дітей до 17 років становить 69,7%. У віковій групі  0-14 років  відсоток захворілих дітей становить – 83,5%, 7-14 років – 16,5%. За аналогічний період 2016 року (18.11.16р. – 24.11.16р.)  на ГРІ у районі захворіло 116 осіб, з них 69 дітей, що вказує на ріст  захворюваності за поточний рік в 1,2 рази . Із загального числа захворілих, в  інфекційне відділення Буської ЦРЛ  госпіталізовано 11 осіб  (8%), у тому числі          8 дітей до 17 років.

В Україні пройшли перереєстрацію вакцини проти грипу: “Інфлувак” (виробник – Нідерланди), “Інфлуензе Ваксин” (Китай), “Джісі ФЛЮ” (Корея) і “Ваксігрип” (Франція).   Станом на 17.11.2017р. у Буському районі отримали щеплення проти грипу 31 особа з групи ризику .

Грип – це гостра інфекційна  високо контагіозна хвороба, викликається вірусами грипу, передається  повітряно-краплинним шляхом.

Основні ознаки:

1.Гострий початок

2.Короткий гарячковий період

3.Інтоксикація організму

4.Ураження слизових оболонок верхніх дихальних шляхів

5.Часті ускладнення з боку органів дихання

Основним джерелом інфекції є хвора людина. В перші 2-3 доби хвороби хвора людина виділяє величезну кількість вірусу під час дихання, кашлю, чхання.

Початкові ознаки грипу – загальний дискомфорт, легкий озноб, закладеність носа, сухість і перхота в горлі. Вже через кілька годин з’являється  гарячка (38-400 С), яка супроводжується  інтенсивним головним болем в лобній, скроневій і надбрівній ділянках. Характерний біль в очах, м’язах та  суглобах, запаморочення, нудота, блювання.

Вірус грипу передається від людини до людини під час чхання, кашлю. В процесі цих актів велика кількість збудника потрапляє у повітря, а звідти – у дихальні шляхи людей, особливо у місцях великого скупчення людей (громадський транспорт, кіно, театри, дитячі заклади).

Контингенти найбільшого ризику – діти раннього віку і особи похилого віку. Характерні ускладнення і з боку нервової системи. Під час грипу або після перенесеної хвороби спостерігається загострення хронічних хвороб.

Найчастішим ускладненням грипу є пневмонія. Сприйнятливість до зараження вірусами грипу висока.

Для грипу та ГРІ характерна сезонність. В осінньо-зимові місяці  збільшується ураженість населення гострими респіраторними інфекціями та грипом.

У період сезонного підвищення захворюваності дотримуватись простих правил профілактики:

По можливості уникати  відвідування закладів із великим скупченням людей (кіно, театри, торгові центри, ринки).

Виходячи з дому, змащувати ніс  оксоліновою маззю.

Не займатися самолікуванням. При перших ознаках захворювання (особливо у дітей раннього віку, осіб похилого віку та осіб з  хронічними захворюваннями)  звертатися до лікаря.

Буське районне лабораторне  відділення

Бродівського МРВ  ДУ “ЛОЛЦ МОЗ України”

 

Comments

comments

Залишити коментар

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top