Храм святої Параскеви у Буську розпочали укріплювати

Сьогодні розпочали протиаварійні роботи у храмі святої ПараскевиIMG_0674

Під цим давнім куполом молилися, хрестили, вінчали, прощалися  десятки поколінь: тисячі – тисячі бужан

Тут ще 1860 році парохом-настоятелем та  деканом Буського деканату УГКЦ був отець Омелян Петрушевич, батько Президента Західноукраїнської народної республіки Євгена Петрушевича. Храм має надзвичайно важливу вагу в історії рідного краю.
   У своїх попередніх публікація ми писали про численні  обговорення та зустрічі міської громади, районних депутатів, небайдужих бущан, чиновників обласного рівня, меценатів. Говорили про порятунок більше семи років, а храм щороку продовжував “тихо помирати”.  Пожвавлення відбулося у 2015 році, за справу взялися спільно представники виконавчої влади та депутатського корпусу Буської райради. У Надбужжі створили Благодійний фонд «Порятунку церкви св. Параскеви», питання порятунку пам’ятки національного значення врешті-решт розпочали відкрито лобіювати на обласному рівні. Так, вже у листопаді Львівська обласна рада виділила 500 тис. гривень на початок реставраційних робіт. Щоправда, ці кошти потрібно використати надзвичайно швидко до 1 січня поточного року.
    IMG_0670І ось, сьогодні представники відповідної сертифікованої підрядної організації із Івано-Франківщини розпочали перший етап реставрації – укріплення та протиаварійні заходи. Заплановано за допомогою дерев’яних стовпів змонтувати опірний скелет всередині сакральної споруди, щоб зафіксувати важкий центральний купол та стіни. Згодом замінити опорні підвалини храму та повністю оновити покрівлю із гонти.IMG_0680
   Оглянути початок реставраційних робіт приїхали представники керівництва району та громадські активісти: перший заступник голови Буської РДА Олег Ільків, представник Благодійного фонду «Порятунку церкви св. Параскеви» Андрій Кузьма та головний спеціаліст відділу культури Буської РДА, який займається питаннями охорони культурної спадщини у районі Ігор Стефанюк. Зазначимо, що матеріали для виконання укріплення виділило керівництво ДП “Буський лісгосп” та задекларувало повну підтримку потрібними матеріалами в разі такої необхідності. Про перебіг та результати виконання реставраційних робіт церкви св. Параскеви ми розповідатимемо у наступних статтях на сайті Буського радіо.

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top