ХРИСТИЯНИ СХІДНОГО ОБРЯДУ СВЯТКУЮТЬ ВЕРБНУ НЕДІЛЮ, А ЗАХІДНОГО – ВЕЛИКДЕНЬ

ХРИСТИЯНИ СХІДНОГО ОБРЯДУ СВЯТКУЮТЬ ВЕРБНУ НЕДІЛЮ, А ЗАХІДНОГО – ВЕЛИКДЕНЬ

Православна і католицька Пасха незначною мірою відрізняються щодо основних принципів святкування, проте часто не збігаються саме дати відзначення.

Сьогодні, 21 квітня, християни західного обряду відзначають Воскресіння Господнє, а східного – святкують Вхід Господній до Єрусалима, або Вербну неділю, за тиждень до Світлого Христового Воскресіння.

Великдень є найдавнішим і найголовнішим християнським святом усього богослужебного року, яке приурочене до Воскресіння Ісуса Христа. Для християн Великдень символізує перемогу життя над смертю та звільнення від тягарів гріха.

Православна і католицька Пасха у дуже незначній мірі відрізняються щодо основних принципів святкування. Втім – різним є власне час святкування Великодня. Адже це перехідне церковне свято, тобто не має постійної дати. Католики зазвичай зустрічають Пасху трохи раніше, ніж православні, але інколи дати збігаються.

Християни східного обряду сьогодні святкують свято Входу Господнього в Єрусалим. Воно належить до 12 найбільших свят церковного календаря і відзначається завжди у шосту неділю Великого посту, за тиждень до Великодня. Історія святкування в християнській традиції почалася приблизно в IV ст., а на українських теренах – з ХІ.

У цей день існує традиція ходити до церкви та святити гілочки верби. Обов’язково потрібно помолитися в храмі й попросити Господа про зцілення і прощення.

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top